Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w Rzymie. Wyłoniło ją starcie Amerykanek

Iga Świątek kolejny mecz w ramach międzynarodowych mistrzostw Włoch rozegra już w środę. We wtorek Polka poznała kolejną przeciwniczkę w zawodach WTA 1000 na mączce w Rzymie.
Rafał Smoliński
Madison Keys Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Madison Keys

Mecze Igi Świątek i Magdy Linette oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com

W poniedziałek Iga Świątek odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo na Foro Italico. Jej rywalka, Alison Riske, prowadziła już 4:1 w premierowej odsłonie, ale Polka zdobyła cztery kolejne gemy. Wówczas Amerykanka zgłosiła kontuzję i uznała, że dalsza rywalizacja nie ma sensu. Po kreczu Riske mistrzyni Rolanda Garrosa 2020 awansowała do II rundy zawodów w Rzymie.

Kolejną przeciwniczkę dla Świątek wyłoniło wtorkowe spotkanie dwóch Amerykanek. Zmierzyły się w nim Madison Keys i Sloane Stephens. Był to rewanż za finał US Open 2017 i półfinał Rolanda Garrosa 2018. Nie doszłoby do niego, gdyby ze startu w stolicy Włoch nie wycofała się Karolina Muchova.

To właśnie miejsce Czeszki zajęła Stephens, która w niedzielę przegrała w finale eliminacji. Mistrzyni US Open 2017 zaczęła bardzo dobrze mecz z Keys i wygrała pierwszego seta 6:4. Ale jej rodaczka znakomicie odpowiedziała w drugiej partii. W takich okolicznościach decydująca okazała się trzecia odsłona. W niej Keys odrobiła stratę przełamania i zwyciężyła ostatecznie w całym pojedynku 4:6, 6:2, 7:5.

Tym samym to notowana na 23. miejscu w rankingu WTA Keys będzie w środę przeciwniczką Świątek w II rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Polka i Amerykanka zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w głównym cyklu. Godzina tego meczu zostanie podana przez organizatorów we wtorkowy wieczór.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)