Rumunka nie zaskoczyła Garbine Muguruzy. Kristina Mladenović wykorzystała szansę

Hiszpanka Garbine Muguruza oddała trzy gemy pierwszej rywalce w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Francuzka Kristina Mladenović wykorzystała szansę i wyeliminowała najwyżej notowaną szwajcarską tenisistkę.

Garbine Muguruza PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
W I rundzie rzymskiej imprezy Garbine Muguruza (WTA 12) miała zmierzyć się z Anastazją Pawluczenkową, ale Rosjanka wycofała się. Hiszpanka spotkała się z Patricią Maria Tig (WTA 64) i nie dała się zaskoczyć. Pokonała Rumunkę 6:1, 6:2 po 66 minutach. Była liderka rankingu zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z ośmiu break pointów.

Kristina Mladenović (WTA 53) przegrała z Wierą Zwonariową w decydującej rundzie eliminacji, ale weszła do głównej drabinki rzymskiej imprezy jako szczęśliwa przegrana. Francuzka wykorzystała szansę i pokonała 6:3, 6:4 Belindę Bencić (WTA 11). W trwającym godzinę i 48 minut meczu była 10. rakieta globu spożytkowała cztery z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Chorwatka Petra Martić.

Elise Mertens (WTA 14) przegrała 6:4, 2:6, 3:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 28). W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu Belgijka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Rosjanka obroniła sześć z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Caroline Garcią (WTA 56), która pokonała 7:6(8), 6:2 Elisabettę Cocciaretto (WTA 111). Francuzka odparła trzy piłki setowe w tie breaku pierwszego seta.

Jarosława Szwiedowa (WTA 665) zwyciężyła 0:6, 7:6(4), 7:6(6) Martinę Trevisan (WTA 97) po dwóch godzinach i 34 minutach. Kazaszka odrodziła się ze stanu 0:6, 1:4. Zarówno w drugim, jak i trzecim secie przegrywała 3:5. Z kolei w tie breaku decydującej partii prowadziła 6-2, ale awans zapewniła sobie dopiero za piątą piłką meczową.

Bernarda Pera (WTA 69) wygrała 6:3, 6:2 z Tamarą Zidansek (WTA 77). W ciągu 77 minut Słowenka popełniła 10 podwójnych błędów. Amerykanka zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu okazji. W II rundzie czeka ją starcie z Muguruzą.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Nadia Podoroska (Argentyna) - Laura Siegemund (Niemcy, LL) 2:6, 7:6(3), 6:1
Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) - Martina Trevisan (Włochy, WC) 0:6, 7:6(4), 7:6(6)
Bernarda Pera (USA, Q) - Tamara Zidansek (Słowenia, Q) 6:3, 6:2
Caroline Garcia (Francja, WC) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy, WC) 7:6(8), 6:2

wolne losy: Ashleigh Barty (Australia, 1); Naomi Osaka (Japonia, 2); Simona Halep (Rumunia, 3); Sofia Kenin (USA, 4); Elina Switolina (Ukraina, 5); Aryna Sabalenka (Białoruś, 7); Serena Williams (USA, 8); Karolina Pliskova (Czechy, 9)

Czy Kristina Mladenović awansuje do III rundy turnieju w Rzymie?