Problemy półfinalistki Rolanda Garrosa. Odrodzenie Mihaeli Buzarnescu w starciu Rumunek

Argentyńska półfinalistka Rolanda Garrosa 2020 miała problemy w niedzielnym meczu w turnieju WTA 250 w Belgradzie. Mihaela Buzarnescu popisała się odrodzeniem w starciu Rumunek.

Mihaela Buzarnescu Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Mihaela Buzarnescu
W niedzielę tenisistki przystąpiły do rywalizacji w Belgradzie. Problemów nie uniknęła Nadia Podoroska (WTA 44). Półfinalistka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa pokonała 6:2, 4:6, 6:3 Timeę Babos (WTA 108). Argentynka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 3:0.

Mihaela Buzarnescu (WTA 157) przegrywała 4:6, 0:3 i 15-40, aby zwyciężyć 4:6, 7:5, 6:2 Patricię Marię Tig (WTA 64). W trwającym dwie godziny i 50 minut meczu niżej notowana Rumunka obroniła 11 z 15 break pointów i zaliczyła sześć przełamań. Buzarnescu zdobyła o 10 punktów więcej od rodaczki.

Kolejną rywalką Buzarnescu będzie Paula Badosa (WTA 42), która pokonała 6:2, 6:3 Andrea Petković (WTA 107). Hiszpanka wróciła ze stanu 0:2 w drugim secie. W ciągu 80 minut zgarnęła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała trzy z czterech break pointów i uzyskała pięć przełamań.

Oceane Dodin (WTA 115) wygrała 6:3, 7:5 z Kristyna Pliskovą (WTA 89). W trwającym 83 minuty spotkaniu Francuzka wywalczyła 30 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała trzy z sześciu okazji na przełamanie. W II rundzie zagra z Podoroską.