Kazaszka długo czekała, aby wyjść na kort, a mecz nie trwał 20 minut. Magda Linette poznała rywalkę

Magda Linette poznała kolejną rywalkę w turnieju WTA 250 w Strasburgu. Będzie nią tenisistka z Kazachstanu, która długo czekała na możliwość wyjścia na kort, a sam mecz zakończył się bardzo szybko.

Julia Putincewa Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Julia Putincewa
We wtorek w Strasburgu Magda Linette wyeliminowała Alize Cornet (7:6, 3:0 i krecz Francuzki). Polka awansowała do pierwszego ćwierćfinału od lutego ubiegłego roku, gdy zdobyła tytuł w Hua Hin. Kolejną rywalkę poznała w środę. Będzie nią Julia Putincewa (WTA 43), która prowadziła 2:0 z Jil Teichmann (WTA 53), gdy Szwajcarka skreczowała.

Putincewa i Teichmann musiały czekać ponad 2,5 godziny, aby móc wyjść na kort. Opóźnienie było spowodowane deszczem. Sam mecz zakończył się po zaledwie 19 minutach. Kazaszka uzyskała przełamanie na 2:0. W trakcie trzeciego gema Szwajcarka nabawiła się kontuzji. Skorzystała z przerwy medycznej, ale ostatecznie nie kontynuowała gry i opuszczała kort kulejąc.

Linette i Putincewa zmierzą się w czwartek. Dojdzie do piątej konfrontacji tych tenisistek, pierwszej od Wimbledonu 2018. Wtedy w I rundzie z wygranej cieszyła się Kazaszka po dreszczowcu (6:3, 3:6, 10:8). W pozostałych trzech spotkaniach zwyciężyła Polka, z czego dwa były trzysetowymi bataliami.

Putincewa najwyżej w rankingu była klasyfikowana na 27. miejscu. Kazaszka osiągnęła trzy wielkoszlemowe ćwierćfinały, dwa w Rolandzie Garrosie (2016, 2018) i jeden w US Open (2020). W swoim dorobku ma jeden tytuł WTA, który zdobyła w Norymberdze (2019). Zanotowała jeszcze finały w Petersburgu (2017) i Kantonie (2018).

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)