Niezwykły mecz w Paryżu. Dreszczowiec wyłonił następną rywalkę Igi Świątek

Drugiego dnia wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2021 miał miejsce nieprawdopodobny dreszczowiec. Szwedzka tenisistka odparła piłki meczowe i będzie rywalką broniącej tytułu Igi Świątek.

Rebecca Peterson PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Rebecca Peterson
W dniu swoich 20. urodzin Iga Świątek pokonała 6:0, 7:5 Słowenkę Kaję Juvan na otwarcie Rolanda Garrosa 2021. Kolejną rywalkę broniącej tytułu Polki wyłoniło starcie Rebekki Peterson (WTA 60) z Shelby Rogers (WTA 47), które okazało się nieprawdopodobnym dreszczowcem. Szwedka odparła trzy piłki meczowe w tie breaku drugiego seta i zwyciężyła 6:7(3), 7:6(8), 6:2.

Przez pierwsze dwa sety spotkanie trzymało w napięciu jak najlepszy thriller. W partii otwarcia Peterson obroniła piłkę setową i z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim skuteczniejsza była Rogers. W drugim secie Amerykanka prowadziła już 5:2, by stracić cztery gemy. Znów miał miejsce tie break, w którym nastąpiła kumulacja emocji.

Rogers roztrwoniła trzy piłki meczowe, dwie przy 6-4 i jedną przy 7-6. Górą była Szwedka, która w trzeciej partii zaliczyła trzy przełamania i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz trwał trzy godziny.

Peterson została przełamana sześć razy, a sama wykorzystała osiem z 12 break pointów. Obie tenisistki posłały po 33 kończące uderzenia. Szwedka popełniła 54 niewymuszone błędy, z czego 48 w pierwszych dwóch setach. Rogers zanotowano 38 pomyłek.

Rogers jest ćwierćfinalistką Rolanda Garrosa 2016 i US Open 2020. Amerykanka może się pochwalić dwoma singlowymi finałami w WTA Tour. Oba osiągnęła na kortach ziemnych, w Gstaad (2014) i Rio de Janeiro (2016). Teraz próbuje wrócić na wysoki poziom po problemach zdrowotnych. W maju 2018 roku przeszła operację kolana.

Dla Peterson jest to czwarty występ w Rolandzie Garrosie i po trzeci poradziła sobie z pierwszą rywalką (wcześniej w 2018 i 2019). Szwedka notuje 13. start w imprezie wielkoszlemowej. Do III rundy jedyny raz awansowała w US Open 2018. W swoim dorobku ma dwa singlowe tytuły WTA. Wywalczyła je w 2019 roku na kortach twardych w Chinach, w Nanchangu i Tiencinie.

Świątek po raz pierwszy zmierzy się z Peterson. Spotkanie odbędzie się w czwartek.