Kolejna wpadka Andżeliki Kerber w Paryżu! Naomi Osaka bez zachwytu na otwarcie

Japonka Naomi Osaka nie zachwyciła na otwarcie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2021 w Paryżu, ale seta nie straciła. Niemiecka tenisistka Andżelika Kerber trzeci raz z rzędu odpadła już w I rundzie.
Andżelika Kerber Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Andżelika Kerber (WTA 27) w swoim dorobku ma trzy wielkoszlemowe tytuły (Australian Open i US Open 2016, Wimbledon 2018). Roland Garros jest dla niej najmniej przyjemną z najważniejszych imprez, jeśli chodzi o osiągane wyniki. W Paryżu najdalej dotarła do ćwierćfinału (2012, 2018). W tym roku Niemka zanotowała 14. występ w Rolandzie Garrosie. W niedzielę przegrała 2:6, 4:6 z kwalifikantką Anheliną Kalininą (WTA 139).

Pierwszy set był w wykonaniu Kerber fatalny. Jedyne dwa gemy zdobyła, gdy z 0:5 zbliżyła się na 2:5. Była liderka rankingu miała break pointa na 3:5, ale Kalinina go obroniła i wykorzystała trzecią piłkę setową. W drugiej partii Niemka znów odrabiała straty z 0:5. Tym razem stać ją było na zdobycie czterech gemów z rzędu. Kerber miała okazję na 5:5, ale Ukrainka zniwelowała break pointa i za drugim meczbolem zapewniła sobie awans.

W ciągu 86 minut Kalinina trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 10 break pointów. Ukrainka posłała 21 kończących uderzeń przy 32 niewymuszonych błędach. Kerber miała 18 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Niemka po raz ósmy odpadła w Paryżu w I rundzie, w tym trzeci rok z rzędu.

Naomi Osaka (WTA 2) zwyciężyła 6:4, 7:6(4) Patricię Marię Tig (WTA 63). Japonka w wielkoszlemowych turniejach ma serię 15 z rzędu wygranych meczów. W pierwszym secie miała trzy piłki setowe przy 5:2, ale zakończyła go przełamując rywalkę przy 5:4. W 12. gemie drugiej partii Osaka zmarnowała piłkę meczową, ale w tie breaku zakończyła spotkanie, w którym nie zachwyciła swoją dyspozycją.

W ciągu godziny i 47 minut Osaka miała 10 break pointów i wykorzystała dwa. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 31 z 35 punktów. Naliczono jej 39 kończących uderzeń przy 35 niewymuszonych błędach. Tig zanotowano 19 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki. Japonka w swoim dorobku ma cztery wielkoszlemowe tytuły, po dwa w US Open (2018, 2020) i Australian Open (2019, 2021). W Rolandzie Garrosie jej dokonania są bardzo skromne, bo najdalej awansowała do III rundy.

Kolejną rywalką Osaki będzie Rumunka Ana Bogdan (WTA 102), która pokonała 6:3, 6:1 Włoszkę Elisabettę Cocciaretto (WTA 113). W ciągu 66 minut Rumunka obroniła cztery break pointy i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Paula Badosa (WTA 35) wygrała 6:2, 7:6(3) z Lauren Davis (WTA 86). W drugim secie Amerykanka z 0:2 wyszła na 5:4 i serwowała, aby doprowadzić do trzeciej partii. Hiszpanka była górą w tie breaku, w którym od 1-3 zdobyła sześć punktów z rzędu.

Danka Kovinić (WTA 62) zwyciężyła 6:3, 7:6(8) Clarę Burel (WTA 146). W drugim secie Czarnogórka wróciła z 3:5, a w tie breaku obroniła piłkę setową. Danielle Collins (WTA 50) wygrała 6:2, 4:6, 6:4 z Xiyu Wang (WTA 145) po dwóch godzinach i 15 minutach. Amerykanka zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zaliczyła trzy przełamania.