Magda Linette sprawiła sensację. Finalistki Rolanda Garrosa za burtą!

Niespodziewane zwycięstwo odniosła w środę w grze podwójnej Magda Linette. Polka i partnerująca jej Amerykanka Bernarda Pera wyeliminowały już w I rundzie ubiegłoroczne finalistki Rolanda Garrosa.

Rafał Smoliński
Magda Linette PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Magda Linette
Po wtorkowym zwycięstwie na inaugurację zmagań w singlu Magda Linette poszła za ciosem w deblu. Poznanianka i partnerująca jej Bernarda Pera (w I rundzie gry pojedynczej odpadła z Australijką Ashleigh Barty, z którą Polka zmierzy się w czwartek) pokonały rozstawiony z piątym numerem duet Alexa Guarachi i Desirae Krawczyk. To para, która w zeszłym roku dotarła do finału Rolanda Garrosa, pokonując w półfinale Igę Świątek i Nicole Melichar. Tytułu pozbawiły je Węgierka Timea Babos i Kristina Mladenović.

Chilijka i Amerykanka były faworytkami środowego meczu, ale to Linette i Pera wygrały partię otwarcia 6:3. Potem mogły zakończyć spotkanie w dwóch setach, lecz w 10. gemie nie wykorzystały serwisu na wagę zwycięstwa. Guarachi i Krawczyk doprowadziły do rozgrywki tiebreakowej, w której szybko uzyskały bezpieczną przewagę.

Po dwóch odsłonach był remis i decydujący okazał się trzeci set. W nim Linette i Pera odrobiły stratę przełamania i dzielnie walczyły z faworyzowanymi przeciwniczkami. W ósmym gemie polsko-amerykański debel uzyskał kluczowe przełamanie. Kilka minut później obronił break pointa i zakończył trwający dwie godziny i 15 minut mecz.

Linette i Pera pokonały ostatecznie finalistki Rolanda Garrosa z ubiegłego sezonu 6:3, 6:7(4), 6:3 i awansowały do II rundy. Ich kolejnymi rywalkami będą Kazaszka Zarina Dijas i Rosjanka Warwara Graczewa, które pokonały Amerykanki Kaitlyn Christian i Sabrinę Santamarię 6:3, 7:5.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 34,367 mln euro
środa, 2 czerwca

I runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polka) / Bernarda Pera (USA) - Alexa Guarachi (Chile, 5) / Desirae Krawczyk (USA, 5) 6:3, 6:7(4), 6:3

Czy Magda Linette i Bernarda Pera wygrają kolejny mecz?