Roland Garros: Alexander Zverev tym razem uniknął problemów. Kolejna pięciosetówka Pablo Andujara

Alexander Zverev zmierzył się z drugim kwalifikantem podczas Roland Garros 2021, ale w środę uniknął problemów i bez straty partii wygrał mecz II rundy z Romanem Safiullinem. Pablo Andujar ma za sobą drugą pięciosetówkę, tym razem przegraną.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Na otwarcie Roland Garros 2021 Alexander Zverev miał ogromne problemy i w meczu z kwalifikantem Oscarem Otte musiał odrabiać stratę 0-2 w setach. W II rundzie zmierzył się z kolejnym rywalem z eliminacji, Romanem Safiullinem. Tym razem Niemiec nie pozwolił sobie na tak słaby początek. Co więcej, nie oddał Rosjaninowi żadnej partii i zwyciężył 7:6(4), 6:3, 7:6(1).

Poza pierwszym setem, w którym roztrwonił przewagę przełamania, Niemiec był solidny i w decydujących momentach zachowywał chłodną głowę. Starał się grać agresywnie (zaserwował 15 asów, i posłał 41 zagrań kończących) oraz wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów. Jedynym minusem jest fakt, że popełnił aż dziesięć podwójnych błędów serwisowych.

Rozstawiony z numerem szóstym Zverev w III rundzie zmierzy się z Laslo Djere. 26-letni Serb powrócił ze stanu 0-2 w setach i po trzyipółgodzinnej rywalizacji pokonał młodszego o pięć lat rodaka, Miomira Kecmanovicia.

Pablo Andujar rozegrał drugą pięciosetową batalię. Hiszpan, który w niedzielę po czteroipółgodzinnym meczu sensacyjnie wyeliminował Dominika Thiema, w środę jednak opuszczał kort jako pokonany. Przegrał 6:4, 1:6, 6:3, 3:6, 2:6 z Federico Delbonisem.

Tym samym 30-letni Delbonis (w środę 14 asów, dziewięć przełamań i 54 uderzenia wygrywające) drugi raz w karierze (poprzednio w Australian Open 2016) awansował do 1/16 finału turnieju wielkoszlemowego. Kolejnym rywalem Argentyńczyka będzie Fabio Fognini bądź Marton Fucsovics.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 34,367 mln euro
środa, 2 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 6) - Roman Safiullin (Rosja, Q) 7:6(4), 6:3, 7:6(1)
Laslo Djere (Serbia) - Miomir Kecmanović (Serbia) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3
Federico Delbonis (Argentyna) - Pablo Andujar (Hiszpania) 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:2