Kolejna nieudana pogoń Sereny Williams za rekordem. Kazaszka pozbawiła Amerykankę nadziei

Serena Williams straciła w niedzielę kolejną szansę na wyrównanie rekordu wielkoszlemowych triumfów. Amerykanka odpadła z Rolanda Garrosa po porażce z tenisistką z Kazachstanu.

Serena Williams PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Serena Williams
Serena Williams (WTA 8) zdobyła 23. wielkoszlemowy w Australian Open 2017. Od wyrównania rekordu Margaret Court dzielił ją jeden triumf i do tej pory tak pozostaje. Po powrocie po przerwie macierzyńskiej wystąpiła w czterech finałach i wszystkie przegrała bez zdobytego seta. W niedzielę Amerykanka zakończyła 19. występ we French Open. W IV rundzie przegrała 3:6, 5:7 z Jeleną Rybakiną (WTA 22).

W pierwszym secie Williams z 1:4 zbliżyła się na 3:4, by stracić dwa kolejne gemy. Amerykanka obroniła trzy piłki setowe, ale czwartą Rybakina wykorzystała. W drugiej partii była liderka rankingu dwa razy odrobiła stratę przełamania. Prowadziła 5:4, ale do końca meczu zdobyła tylko dwa punkty w trzech gemach.

W ciągu 77 minut Williams zaserwowała tylko dwa asy i zdobyła zaledwie dziewięć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Rybakina wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Kazaszka posłała 21 kończących uderzeń przy 13 niewymuszonych błędach. Amerykanka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Williams po raz czwarty z rzędu odpadła w Paryżu przed ćwierćfinałem. Zdobyła tutaj trzy wielkoszlemowe tytuły (2002, 2013, 2015). W sumie może się pochwalić 33 finałami w imprezach tej rangi (bilans 23-10). Ostatni osiągnęła w US Open 2019.

Rybakina w ubiegłym roku wywalczyła tytuł w Hobart i zaliczyła cztery finały. Początek obecnego sezonu miała kompletnie nieudany. Przed Rolandem Garrosem legitymowała się bilansem meczów 8-9. Kazaszka notuje siódmy wielkoszlemowy występ. Wcześniej najdalej dotarła do III rundy.

W walce o półfinał rywalką Rybakiny będzie we wtorek Anastazja Pawluczenkowa. Tenisistki te w Paryżu tworzą deblową parę i w poniedziałek powalczą o ćwierćfinał.