Iga Świątek będzie walczyć o finał debla. Kiedy kolejny mecz Polki?

Iga Świątek odpadła z turnieju singlowego, ale wciąż ma szansę na wielkoszlemowy triumf w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Kiedy odbędzie się półfinałowy mecz debla z udziałem Polki?

Łukasz Witczyk
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
Ubiegłoroczna triumfatorka singla Rolanda Garrosa nie obroni tytułu. Iga Świątek w środę musiała uznać wyższość świetnie dysponowałem Marii Sakkari, która wygrała w dwóch setach i przerwała niesamowitą serię jedenastu z rzędu triumfów Świątek na paryskich kortach.

To jednak nie oznacza, że Świątek zakończyła już przygodę z tegorocznym French Open. Polka wciąż ma szansę na wygraną w turnieju deblowym, gdzie jej partnerką jest Bethanie Mattek-Sands. O finał panie walczyć będą w piątek.

Rywalkami Świątek i Mattek-Sands będą Irina-Camelia Begu i Nadia Podoroska. Duet ten w 1/8 finału w trzech setach - 6:3, 4:6, 6:2 - rozprawił się z Petrą Martić i Shelby Rogers.

Oba półfinały debla kobiet zostaną rozegrane w piątek. Dokładne godziny rozpoczęcia spotkań nie są jeszcze znane. Dodajmy, że w półfinale jest też Magda Linette, która wraz z Bernardy Pery o finał rywalizować będą z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą.

Natomiast w czwartek o finał gry podwójnej powalczą mężczyźni. Transmisje z Rolanda Garrosa 2021 można oglądać w Eurosporcie oraz usłudze Eurosport Player. Relacje z zawodów na portalu WP SportoweFakty.