Wymagająca przeprawa Belindy Bencić w Berlinie. Awans Alize Cornet

Belinda Bencić miała trudną przeprawę z niemiecką kwalifikantką w turnieju WTA 500 w Berlinie. Awans wywalczyła Francuzka Alize Cornet.

Belinda Bencić PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Belinda Bencić
Belinda Bencić (WTA 12) w tym roku nie zachwyca. Zaliczyła finał w Adelajdzie i ćwierćfinał w Madrycie. Poza tym odpadała szybko. Z niedawnego Rolanda Garrosa w II rundzie wyeliminowała ją Daria Kasatkina. W Berlinie Szwajcarka rozpoczyna krótki okres gry na trawie. W poniedziałek zwyciężyła 4:6, 6:4, 7:5 Jule Niemeier (WTA 167).

W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Niemeier zaserwowała 12 asów, a Bencić miała ich 10. Niemka popełniła 11 podwójnych błędów, a Szwajcarka zrobiła ich siedem. Była czwarta rakieta globu zdobyła 42 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po sześć break pointów. Bencić dwa razy straciła serwis, a sama zaliczyła trzy przełamania.

Niemeier pod koniec maja w Strasburgu osiągnęła pierwszy półfinał w WTA Tour. Wygrała tam pięć meczów, z czego dwa w kwalifikacjach. Uległa dopiero Barborze Krejcikovej. W tym roku Niemka na różnych szczeblach, od ITF po WTA, zanotowała 25 zwycięstw (bilans meczów 25-10). Kolejną rywalką Szwajcarki będzie Chorwatka Petra Martić lub Amerykanka Asia Muhammad.

Alize Cornet (WTA 63) pokonała 6:3, 6:1 Amandę Anisimovą (WTA 79). W ciągu 74 minut Francuzka zgarnęła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała trzy z czterech break pointów i zaliczyła pięć przełamań. W II rundzie czeka ją starcie z Kanadyjką Bianką Andreescu.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 34) wygrała 6:3, 6:2 z Anną Kalinską (WTA 108). W trwającym 63 minuty meczu wyżej notowana Rosjanka posłała pięć asów i zdobyła 27 z 28 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 10 break pointów, a sama nie musiała bronić ani jednego. W II rundzie Aleksandrowa zmierzy się z Eliną Switoliną.