WTA Toronto: Serena nokautuje kwalifikantkę

Młodsza z sióstr Williams praktycznie zmiotła z kortu Lucie Safarovą w meczu o półfinał imprezy z Toronto. Spotkanie trwało 57 minut, podczas których Amerykanka zaserwowała siedem asów i nie popełniła żadnego podwójnego błędu. Czeszka zdołała wygrać tylko pięć piłek po podaniu Sereny.

Karolina Krawczyk

Dla Williams mecz z Safarovą okazał się być tylko formalnością i dla podkreślenia tego wygrała go już przy pierwszej piłce meczowej. Czeszka na korcie nie zaistniała, ale występ w Toronto może i tak zaliczyć do udanych - przebiła się do turnieju głównego z kwalifikacji.

Serenę czeka teraz spotkanie o miejsce w finale z Rosjanką Jeleną Dementiewą. Turniejowa czwórka stoczyła trzysetową, ponad dwugodzinną walkę z Samanthą Stosur. Australijka wygrała pierwszego seta w tie-breaku do trzech, żeby potem w kolejnym psuć większość piłek, szczególnie po swoim serwisie, który wyjątkowo kiepsko funkcjonował. W decydującej partii było już lepiej, ale ostatecznie nie udało jej się nawet zdobyć szansy na przełamanie i zwycięsko z kortu zeszła Rosjanka. Dementiewa wzięła na Australijce rewanż za ich ostatnie, równie dramatyczne, spotkanie we French Open, które po trzech setach przegrała.

Serena na drodze do półfinału w Toronto każdej z przeciwniczek oddała zaledwie po pięć gemów. Z Eleną Dementiewą może nie być już tak łatwo. W ich ostatnim meczu w półfinale Wimbledonu wprawdzie wygrała Serena, ale dopiero po trzech setach, z których decydujący rozstrzygnięto wynikiem 8:6. Bilans dotychczasowych spotkań tenisistek to 6-3 dla Amerykanki.

Drugą parę półfinałową Rogers Cup utworzą zwyciężczynie meczów: Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa oraz Alisa Klejbanowa - Jelena Jankovic.