Hubert Hurkacz kontynuuje złą passę. Meczu z Rogerem Federerem nie będzie

Trwa seria niepowodzeń Huberta Hurkacza w męskim tourze. We wtorek polski tenisista nie awansował do II rundy turnieju ATP 500 na kortach trawiastych w Halle, w której czekał już Roger Federer.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
We wtorek Hubert Hurkacz (ATP 17) spotkał się z Feliksem Augerem-Aliassime'em (ATP 21), z którym w ramach zawodów Noventi Open 2021 gra wspólnie w deblu. W 2019 roku Kanadyjczyk pokonał Polaka w III rundzie Miami Open na kortach twardych. Na trawnikach w Halle faworytem był reprezentant Kraju Klonowego Liścia, tym bardziej że w poprzednim tygodniu dotarł do finału turnieju ATP 250 w Stuttgarcie.

Auger-Aliassime lepiej prezentował się w premierowej odsłonie. Już w drugim gemie Hurkacz musiał ratować serwis ze stanu 0-30, aby wyrównać na po 1. Kluczowe przełamanie nastąpiło w szóstym gemie. Polak rozegrał bardzo słabego gema serwisowego. Po kilku błędach jego rywal miał trzy break pointy i wykorzystał już pierwszą szansę.

Tenisista z Wrocławia nie wypracował ani jednego break pointa w premierowej odsłonie, choć miał ku temu okazje. W piątym gemie nie zakończył wymiany wolejem przy stanie równowagi. Potem prowadził 30-0 przy serwisie rywala w siódmym gemie oraz 30-15 w momencie gdy Kanadyjczyk podał po zwycięstwo w partii otwarcia. Za każdym razem 20-latek z Montrealu utrzymywał podanie i dzięki temu wygrał pierwszego seta 6:3.

W drugiej odsłonie Hurkacz serwował lepiej, ale po trzech gemach poprosił o przerwę medyczną, ponieważ odczuwał ból w dolnej partii pleców. Po wznowieniu gry Polak wypracował jedyne w meczu break pointy, ale Auger-Aliassime obronił się serwisem oraz wygrywającym uderzeniem. Kluczowe dla losów drugiego seta wydarzenia miały miejsce przy stanie po 5. Po nietrafionym forhendzie wrocławianina Kanadyjczyk uzyskał dwa break pointy i natychmiast przełamał. Po zmianie stron pewnie zamknął spotkanie przy własnym podaniu, wykorzystując pierwszego meczbola.

Auger-Aliassime wygrał ostatecznie po 81 minutach 6:3, 7:5 i to on spotka się w II rundzie zawodów ATP 500 w Halle z 10-krotnym mistrzem tego turnieju, Szwajcarem Rogerem Federerem. Natomiast Hurkacz doznał już szóstej z rzędu porażki w tourze i nie może odnieść zwycięstwa od dwóch miesięcy.