Dobry dzień wielkich mistrzyń, rozczarowanie Czeszek. Będzie hit w Berlinie

We wtorek swoje mecze w turnieju WTA 500 w Berlinie wygrały trzy wielkoszlemowe mistrzynie. Dwie z nich zmierzą się ze sobą w kolejnej rundzie.

Andżelika Kerber PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Drugiego dnia imprezy w Berlinie w II rundzie zameldowała się Garbine Muguruza (WTA 13). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 pokonała 6:3, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 45). W ciągu 79 minut Hiszpanka zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 14 break pointów.

Wiktoria Azarenka (WTA 16) wygrała 6:4, 7:6(2) z Andreą Petković (WTA 129). W drugim secie Białorusinka wróciła ze stanu 1:4, a w 12. gemie obroniła trzy piłki setowe. W ciągu godziny i 45 minut zaserwowała osiem asów i zgarnęła 37 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Na przełamanie zamieniła cztery z 12 okazji.

W II rundzie dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Azarenka zmierzy się z Andżeliką Kerber (WTA 27), która w godzinę rozbiła 6:2, 6:1 Misaki Doi (WTA 81). Niemka odparła trzy break pointy i zaliczyła pięć przełamań. Z Japonką stoczyła pamiętną batalię w I rundzie Australian Open 2016. Kerber obroniła wtedy piłkę meczową i późnej zdobyła tytuł. Z Azarenką wygrała tylko jeden z 10 meczów, właśnie pięć lat temu w Melbourne, w ćwierćfinale.

Jelena Rybakina (WTA 21) zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:4 Shelby Rogers (WTA 46) po godzinie i 43 minutach. Amerykanka popełniła osiem podwójnych błędów. Kazaszka zaserwowała dziewięć asów. Zdobyła o trzy punkty więcej (87-84). Obie tenisistki uzyskały po dwa przełamania. W II rundzie Rybakina zagra z Muguruzą.

To nie był udany dzień dla czeskich tenisistek. Karolina Muchova (WTA 22) z 6:7, 2:4 doprowadziła do trzeciej partii, ale ostatecznie przegrała 6:7(5), 7:5, 2:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 32). Marketa Vondrousova (WTA 41) w drugim secie z 0:4 doprowadziła do tie breaka, ale uległa 4:6, 6:7(6) Ludmile Samsonowej (WTA 106).

Petra Martić (WTA 25) wygrała 7:6(0), 4:6, 6:3 z Asią Muhammad (WTA 199). W spotkaniu były tylko dwa przełamania. W drugim secie Amerykanka uzyskała je w piątym gemie. W trzeciej partii Chorwatka wykorzystała break pointa na 4:2. Hailey Baptiste (WTA 166) miała piłkę setową przy 5:6. W tie breaku prowadziła 4-1, ale ostatecznie przy 4-4 skreczowała z powodu kontuzji prawego kolana w meczu z Jessicą Pegulą (WTA 26).

bett1open, Berlin (Niemcy)
WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 565,5 tys. dolarów
wtorek, 15 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:3, 6:2
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 7) - Andrea Petković (Niemcy, WC) 6:4, 7:6(2)
Weronika Kudermetowa (Rosja) - Karolina Muchova (Czechy, 8) 7:6(5), 5:7, 6:2
Andżelika Kerber (Niemcy) - Misaki Doi (Japonia, Q) 6:2, 6:1
Petra Martić (Chorwacja) - Asia Muhammad (USA, Q) 7:6(0), 4:6, 6:3
Jelena Rybakina (Kazachstan) - Shelby Rogers (USA) 2:6, 6:3, 6:4
Jessica Pegula (USA) - Hailey Baptiste (USA, Q) 6:6(4-4) i krecz
Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) - Marketa Vondrousova (Czechy) 6:4, 7:6(6)

wolne losy: Aryna Sabalenka (Białoruś, 1); Elina Switolina (Ukraina, 2); Bianca Andreescu (Kanada, 3); Karolina Pliskova (Czechy, 4)

Karolina Woźniacka ogłosiła radosną nowinę. "Trzyosobowa rodzina"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Berlinie?