ATP Majorka: Jan-Lennard Struff nie sprostał roli faworyta. Jordan Thompson obronił meczbola

Jan-Lennard Struff w dwóch setach przegrał z Adrianem Mannarino w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 na Majorce. W spotkaniu otwarcia Jordan Thompson obronił meczbola i pokonał Pablo Andujara.

Marcin Motyka
Jan-Lennard Struff PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Jan-Lennard Struff
Jan-Lennard Struff w ostatnich tygodniach sprawiał sensacje w prestiżowych turniejach. Na otwarcie Rolanda Garrosa wyeliminował Andrieja Rublowa, a w Halle pokonał Daniła Miedwiediewa. Ale gdy w I rundzie imprezy ATP na Majorce Niemiec trafił na niżej notowanego rywala, Adriana Mannarino, nie sprostał roli faworyta i przegrał z Francuzem 6:7(3), 3:6.

Mannarino w ciągu 83 minut gry zaserwował osiem asów, ani razu nie został przełamany i miał jednego break pointa, którego wykorzystał. W II rundzie Francuz zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim Dominikiem Thiemem.

Do 1/8 finału Mallorca Championships awansował również Jordan Thompson. Australijczyk w dziesiątym gemie drugiego seta obronił piłkę meczową i po prawie dwuipółgodzinnej walce pokonał 2:6, 7:6(4), 6:2 Pablo Andujara.

Z powodu zmierzchu mecz Tennysa Sandgrena z Jaume Munarem został przerwany w drugiej partii. Tenisiści powrócą do gry w poniedziałek.

W niedzielę rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Nicola Kuhn, Lukas Klein, Roberto Carballes i Lucas Pouille.

Mallorca Championships, Majorka (Hiszpania)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 720 tys. euro
niedziela, 20 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Jordan Thompson (Australia) - Pablo Andujar (Hiszpania) 2:6, 7:6(4), 6:2
Adrian Mannarino (Francja) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 7:6(3), 6:3
Jaume Munar (Hiszpania) - Tennys Sandgren (USA) 6:7(3), 1:2 *dokończenie w poniedziałek

wolne losy: Danił Miedwiediew (Rosja, 1/WC); Dominic Thiem (Austria, 2/WC); Roberto Bautista (Hiszpania, 3/WC); Pablo Carreno (Hiszpania, 4)

ATP Londyn: pierwszy mistrz z Włoch w historii Queen's Clubu. Matteo Berrettini spełnił marzenie