Gigantyczne emocje w meczu Wiktorii Azarenki z Alize Cornet. Kolejne trzysetowe spotkanie Petry Kvitovej

Petra Kvitova ma za sobą kolejne trzysetowe spotkanie w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Niesamowity dreszczowiec zafundowały kibicom Wiktoria Azarenka i Alize Cornet.

Wiktoria Azarenka PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W środę w Bad Homburgu odbyły się trzy trzysetowe mecze. Najwięcej emocji dostarczyło starcie Wiktorii Azarenki (WTA 14) z Alize Cornet (WTA 56). Białorusinka zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:6(6). W pełnym dramaturgii trzecim secie była liderka rankingu najpierw zmarnowała dwie piłki meczowe (przy 5:4), a następnie sama obroniła dwie (przy 5:6). W tie breaku zniwelowała trzeci i czwartym meczbol, by przy 8-7 wykorzystać trzecią szansę na awans do ćwierćfinału.

W trwającym trzy godziny i dwie minuty meczu obie tenisistki miały po 11 break pointów i uzyskały po pięć przełamań. Zdobyły po 114 punktów. Azarenka podwyższyła na 8-0 bilans spotkań z Cornet. Kolejną rywalką Białorusinki będzie Sara Sorribes (WTA 54), która pokonała 6:4, 6:4 Misaki Doi (WTA 83). W drugim secie Hiszpanka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu.

W I rundzie Petra Kvitova (WTA 12) straciła seta w meczu z Katarzyną Piter. W środę dwukrotna mistrzyni Wimbledonu wygrała 6:2, 6:7(4), 6:1 z Ann Li (WTA 70) po godzinie i 57 minutach. Czeszka obroniła sześć break pointów i pokusiła się o cztery przełamania.

W ćwierćfinale Kvitovą czeka starcie z Nadia Podoroska (WTA 39), która zwyciężyła 7:6(4), 2:6, 6:4 Patricię Marię Tig (WTA 62). W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu Argentynka zaserwowała osiem asów i zdobyła o jeden punkt więcej od Rumunki (102-101).

Andżelika Kerber (WTA 28) w 58 minut rozbiła 6:0, 6:2 Annę Blinkową (WTA 90). Łupem Niemki padło 60 z 90 rozegranych punktów. Była liderka rankingu nie musiała bronić break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans.