Magda Linette zachwyca w Wimbledonie. Hiszpańska rewelacja Rolanda Garrosa następną rywalką Polki

Po wielkim zwycięstwie nad Eliną Switoliną Magda Linette wyrównała swój najlepszy rezultat w Wimbledonie. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie hiszpańska rewelacja tegorocznego Rolanda Garrosa.

Paula Badosa PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Paula Badosa
W czwartek Magda Linette odniosła drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W tegorocznym Rolandzie Garrosie mogła odczuwać pewien niedosyt, że nie dokonało się to w pełnym meczu. W Paryżu Ashleigh Barty skreczowała w drugim secie. W II rundzie Wimbledonu wartość jej sukcesu jest maksymalna. Polka w kapitalnym stylu pokonała 6:3, 6:4 Elinę Switolinę, półfinalistkę londyńskiej imprezy z 2019 roku.

Kolejną rywalką Linette będzie ćwierćfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa. Jest nią Paula Badosa (WTA 33), która po zwycięstwie 6:4, 6:1 nad Kazaszką Julią Putincewą (WTA 43) po raz pierwszy zameldowała się w III rundzie Wimbledonu.

W pierwszym secie Badosa wyszła na 4:1, by stracić dwa kolejne gemy. Po serii obustronnych przełamań Hiszpanka wynik na 6:4 ustaliła za drugą piłką setową. W drugiej partii Hiszpanka wiodła prym na korcie. Od 1:1 zgarnęła pięć gemów z rzędu. Jedna piłka meczowa wystarczyła jej, aby przypieczętować awans.

W trwającym 80 minut meczu Badosa popełniła osiem podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 28 z 36 punktów. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Hiszpance naliczono 20 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. Putincewej zanotowano dziewięć kończących uderzeń i 11 niewymuszonych błędów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Putincewa grała w ćwierćfinale Rolanda Garrosa (2016, 2018) i US Open (2020), ale w Wimbledonie nigdy nie doszła dalej niż do II rundy. Dla Badosy jest to drugi występ w Londynie. W 2019 roku odpadła po pierwszym meczu.

Badosa w kwietniu w Charleston pokonała liderkę rankingu Ashleigh Barty. Odniosła w ten sposób pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W maju w Belgradzie wywalczyła premierowy tytuł w WTA Tour. W czerwcu w Rolandzie Garrosie Hiszpanka zanotowała życiowy rezultat w wielkoszlemowej imprezie. W walce o półfinał uległa po dreszczowcu Tamarze Zidansek.

Linette po raz szósty dotarła do III rundy wielkoszlemowej imprezy. W Wimbledonie do tej fazy wcześniej awansowała w 2019 roku. W 1/8 finału jeszcze nie grała. O taki wynik powalczy w sobotę. Z Badosą Polka nigdy wcześniej się nie spotkała.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)