Ukraińskie media po wygranej Linette nad Switoliną. "Magda wygrała zasłużenie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Magda Linette
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Magda Linette

Wygrana polskiej tenisistki z wyżej notowaną rywalką z Ukrainy odbił się szerokim echem u naszych wschodnich sąsiadów. Największe portale w tym kraju odnotowały, że Magda Linette wygrała niespodziewanie, ale jednocześnie bez cienia wątpliwości.

W tym artykule dowiesz się o:

Uwielbiamy takie niespodzianki! Magda Linette (WTA 44) pokonała faworyzowaną Elinę Switolinę (WTA 5) - 6:3, 6:4 w II rundzie Wimbledonu (TUTAJ znajdziesz naszą relację z tego pojedynku >>). Polska tenisistka wyszła na kort bez żadnych kompleksów i wyrzuciła z turnieju wyżej notowaną rywalkę. I to w niewiele ponad godzinę.

I właśnie o tych niewiele ponad 60 minutach pisze ukraiński portal champion.com.ua. - Mecz trwał dokładnie godzinę i sześć minut - można przeczytać. - Błyskawiczna wygrana Polki. Niesamowite. Tego nikt się nie spodziewał.

Największy sportowy serwis na Ukrainie - sport.ua - zwrócił uwagę na świetną dyspozycję Linette. - Polka grała świetnie w ofensywie - napisano. - Magda wygrała zasłużenie. Nasza zawodniczka nie była w stanie zrobić nic, by przeciwstawić się Linette. Odpadła z Wimbledonu już w II rundzie, a przecież w 2019 roku była w półfinale.

Anton Dudar z sport.unian.ua zauważył z kolei, że Switolina nie odpadła tak szybko z turnieju wielkoszlemowego od... 2018 roku. - Nasza zawodniczka sprawiła niemiłą niespodziankę - dodał. - Przecież była faworytką w pojedynku z o wiele niżej notowaną tenisistką z Polski.

Ukraiński dziennikarz Eugeniusz Moroz z koeli zwrócił uwagę, że Linette wygrała, bo w I secie optymalnie zareagowała na przełamanie jej serwisu. - Polka przegrała pierwszego gema, ale potem trzykrotnie wygrała i nie oddała już przewagi do końca meczu - napisał.

A w II secie... - Kiedy wydawało się, że będziemy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku, przy stanie 4:4 Linette przełamała serwis naszej tenisistki i dzięki temu sensacyjnie wygrała - dodał.

Linette awansowała do III rundy i wyrównała swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. O miejsce w 1/8 finału powalczy w sobotę (3 lipca), a jej przeciwniczką będzie rozstawiona z 30. numerem Hiszpanka Paula Badosa.

Czy Magda Linette awansuje do 1/8 finału Wimbledonu?