Piekielnie trudne batalie wielkoszlemowych mistrzyń. Cori Gauff lepsza od złotej medalistki olimpijskiej

Dwie wielkoszlemowe mistrzynie miały piekielnie trudne boje w czwartek w Wimbledonie 2021. Amerykanka Cori Gauff odprawiła złotą medalistkę olimpijską.

Andżelika Kerber PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Andżelika Kerber (WTA 28) musiała się mocno napracować, aby awansować do III rundy Wimbledonu. Niemka zwyciężyła 7:5, 5:7, 6:4 Sarę Sorribes (WTA 50). Hiszpanka z 5:7, 2:4 doprowadziła do trzeciej partii po obronie piłki meczowej. W niej znów ruszyła w pogoń i z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie Kerber ją przełamała.

W trwającym trzy godziny i 19 minut maratonie Kerber obroniła 13 z 20 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie osiem z 14 okazji. Mistrzyni Australian Open i US Open 2016 oraz Wimbledonu 2018 posłała 47 kończących uderzeń i popełniła 47 niewymuszonych błędów. Sorribes miała 30 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki.

Daria Kasatkina (WTA 35) w trzecim secie dwa razy serwowała, aby wyeliminować Jelenę Ostapenko (WTA 34). Ostatecznie Łotyszka zwyciężyła 6:1, 3:6, 8:6. W ciągu godziny i 46 minut triumfatorka Rolanda Garrosa 2017 została przełamana osiem razy, a sama wykorzystała 10 z 12 break pointów. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 48 kończących uderzeń i 48 niewymuszonych błędów. Kasatkinie zanotowano 11 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

W III rundzie Kerber zmierzy się z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz. Rywalką Ostapenko będzie Ajla Tomljanović (WTA 75), która wygrała 6:4, 0:6, 6:3 z Alize Cornet (WTA 58) po dwóch godzinach i siedmiu minutach. Australijka zniwelowała dziewięć z 13 break pointów i zaliczyła pięć przełamań. Francuzka w poprzedniej rundzie wyeliminowała kanadyjską mistrzynię US Open 2019 Biankę Andreescu.

Cori Gauff (WTA 23) w 71 minut pokonała 6:4, 6:3 Jelena Wiesnina (WTA 370). Amerykanka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i uzyskała cztery przełamania. Rosjanka jest mistrzynią olimpijską w deblu z 2016 roku i niedawno wznowiła karierę po urodzeniu dziecka. W 2016 w Wimbledonie zanotowała najlepszy wielkoszlemowy rezultat w singlu (półfinał). W grze podwójnej Wiesnina wywalczyła trzy tytuły w imprezach tej rangi, w tym w Londynie w 2017.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)