Wimbledon: Roger Federer przedłużył serię zwycięstw z Francuzami. Nick Kyrgios kontra Felix Auger-Aliassime o 1/8 finału

Roger Federer w trzech setach pokonał Richarda Gasqueta w II rundzie Wimbledonu 2021 i do 18 przedłużył serię wygranych meczów z rzędu z francuskimi tenisistami. Nick Kyrgios i Felix Auger-Aliassime zmierzą się ze sobą w 1/16 finału.

Marcin Motyka
Roger Federer PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Roger Federer
Roger Federer pokonał kolejnego Francuza w Wimbledonie 2021. Po tym, jak na otwarcie wyeliminował Adriana Mannarino, w II rundzie wygrał 7:6(1), 6:1, 6:4 z Richardem Gasquetem. Rozstawiony z numerem szóstym Szwajcar, ośmiokrotny zwycięzca The Championships, zaprezentował się o wiele lepiej niż we wtorek. Popełniał mniej błędów, przejmował inicjatywę w wymianach i skuteczniej serwował oraz returnował.

Federer w czwartek zaserwował dziesięć asów, ani razu nie został przełamany, sam uzyskał pięć breaków i posłał 50 zagrań kończących. - Bardzo dobrze znam Richarda i gra z nim to przyjemność. To był dla mnie świetny mecz i jestem zadowolony ze swojego występu - mówił, cytowany przez atptour.com, tenisista z Bazylei, który na 19-2 podwyższył bilans meczów z Gasquetem.

Tym samym Federer do 18 przedłużył serię kolejnych wygranych meczów z reprezentantami Francji. Poprawił także swoje rekordy w liczbie zwycięskich spotkań w turniejach wielkoszlemowych (367) i w Wimbledonie (103). Do III rundy The Championships awansował 18. raz, czym pobił osiągnięcie Jimmy'ego Connorsa. Kolejnym rywalem 39-latka z Bazylei będzie Cameron Norrie.

Nick Kyrgios nie miał dnia przerwy po awansie do II rundy, ale nie przeszkodziło mu to w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. W czwartek Australijczyk zaserwował 29 asów, ani razu nie został przełamany i pokonał 7:6(6), 6:4, 6:4 Gianlukę Magera. W 1/16 finału tenisista z Canberry zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassime'em. Oznaczony "16" Kanadyjczyk w czterech setach ograł Mikaela Ymera.

Rozstawiony z numerem drugim Danił Miedwiediew w 1/16 finału zagra z Marinem Ciliciem, turniejową "32". Chorwat, były finalista Wimbledonu, wygrał 6:4, 3:6, 6:3, 7:6(5) z Benjaminem Bonzim, kwalifikantem.

Oznaczony "czwórką" Alexander Zverev o awans do 1/8 finału powalczy z Taylorem Fritzem. Rozstawiony z numerem 31. Amerykanin wygrał pięciosetową batalię z rodakiem, Steve'em Johnsonem. Z kolei James Duckworth w III rundzie skonfrontuje się z Lorenzo Sonego. Włoch, turniejowa "23", wyeliminował Daniela Elahiego Galana.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
czwartek, 1 lipca

II runda gry pojedynczej:

Roger Federer (Szwajcaria, 6) - Richard Gasquet (Francja) 7:6(1), 6:1, 6:4
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 16) - Mikael Ymer (Szwecja) 6:4, 4:6, 7:6(4), 6:1
Lorenzo Sonego (Włochy, 23) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 4:6, 6:3, 7:6(3), 6:1
Taylor Fritz (USA, 31) - Steve Johnson (USA) 6:4, 7:6(4), 4:6, 6:7(4), 6:4
Marin Cilić (Chorwacja, 32) - Benjamin Bonzi (Francja, Q) 6:4, 3:6, 6:3, 7:6(5)
Nick Kyrgios (Australia) - Gianluca Mager (Włochy) 7:6(6), 6:4, 6:4