Madison Keys długo czekała na taki wynik w Wimbledonie. Trwa marsz szwajcarskiej tenisistki

Madison Keys pięć lat czekała, aby awansować do 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. W piątek w Londynie odprawiła Elise Mertens. Swój marsz kontynuuje szwajcarska tenisistka.

Madison Keys PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Madison Keys
Madison Keys (WTA 27) po raz ósmy bierze udział w Wimbledonie. Jej najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał z 2015 roku. W piątek pokonała 7:5, 6:3 Elise Mertens (WTA 16) i po raz trzeci awansowała do IV rundy w Londynie. Na 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Amerykanka czekała od US Open 2019, a w Wimbledonie od 2016 roku.

W trwającym 75 minut meczu Keys wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Posłała 29 kończących uderzeń przy 19 niewymuszonych błędach. Mertens naliczono dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek. Amerykanka po raz trzeci pokonała Belgijkę bez straty seta. Dwa wcześniejsze ich mecze również odbyły się w imprezach wielkoszlemowych. Keys była górą w US Open 2017 i Australian Open 2019, odpowiednio w I i III rundzie.

Mertens nie udało się wyrównać najlepszego wyniku w Londynie z 2019 roku. W innych wielkoszlemowych turniejach może się pochwalić półfinałem Australian Open 2018 oraz ćwierćfinałami US Open 2019 i 2020. Keys w każdej imprezie tej rangi doszła co najmniej do ćwierćfinału. Jej najlepszym wynikiem jest finał US Open 2017. Poza tym dotarła do półfinału Australian Open 2015 i Rolanda Garrosa 2018.

Kolejną rywalką Keys będzie Viktorija Golubić (WTA 66), która po raz pierwszy awansowała do IV rundy wielkoszlemowej imprezy. Rozbiła 6:2, 6:1 Madison Brengle (WTA 82). W ciągu 67 minut Szwajcarka zdobyła 17 z 23 punktów przy siatce. Zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 31 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Brengle miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

Golubić turniej rozpoczęła od trudnego boju z Weroniką Kudermetową (11:9 w trzecim secie). Kolejnym dwóm rywalkom Szwajcarka oddała łącznie pięć gemów. Brengle w poprzedniej rundzie wyeliminowała Sofię Kenin, mistrzynię Australian Open 2020. Golubić potrzebowała 18 wielkoszlemowych startów, aby dojść do 1/8 finału.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)