Rosyjskie media nie doceniły klasy Hurkacza. "Deszcz okradł Miedwiediewa z awansu"

To był pełen emocji pojedynek, który trwał przez dwa dni. Po zaciętym boju Hubert Hurkacz wyeliminował Daniiła Miedwiediewa z Wimbledonu. Nie wszystkie media w Rosji doceniły sukces Polaka.

Mateusz Kozanecki
Hubert Hurkacz w meczu z Daniłem Miedwiediewiem PAP/EPA / Vicke Flores / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz w meczu z Daniłem Miedwiediewiem
Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zajmujący drugie miejsce w światowym rankingu Danił Miedwiediew. Potwierdził to w pierwszym secie, którego wygrał 6:2. W kolejnej Polak wygrał po tie-breaku.

W czwartym secie spadł deszcz i zawodnicy musieli opuścić kort przy stanie 4:3 dla Polaka. Zaplanowano, że mecz zostanie dokończony kolejnego dnia. We wtorek Hubert Hurkacz był odmieniony i sensacyjnie wyrzucił Rosjanina z turnieju.

"Deszcz okradł Daniiła z Wimbledonu" - grzmiało rosyjskie "Sport Ekspress" po zakończeniu meczu. Później dodano jednak, że porażka Miedwiediewa wynikała głównie z jego własnych błędów. "Kto by pomyślał przed turniejem, że w grze pozostanie tylko niestabilny Karen Chaczanow" - pytali dziennikarze.

"Deszcz pozbawił Miedwiediewa szans na wygranie Wimbledonu" - pisało z kolei sport24.ru. "We wszystkich innych aspektach (poza serwisem) Polak był lepszy. Miedwiediew podąża za Rublowem i rozpoczyna przygotowania do igrzysk" - czytamy dalej.

Spokojniej do tematu przerwania meczu podeszły inne tytuły. Na portalu sports.ru przeczytać było można, że Hurkacz po raz pierwszy dotarł do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego. Bilans Miedwiediewa w pojedynkach pięciosetowych wynosi natomiast 2-7.

"Daniił Miedwiediew nie zakwalifikował się do ćwierćfinału" - odnotowało natomiast gotennis.ru. Dziennikarze porównali statystyki obu zawodników i podkreślili, że był to ich pierwszy pojedynek.

Teraz Hubert Hurkacz zmierzy się z prawdziwą legendą tenisa. W ćwierćfinale jego rywalem będzie Szwajcar Roger Federer. Ich mecz odbędzie się w środę.

Wimbledon: Hubert Hurkacz odrodził się w świątyni tenisa. Wielkie zwycięstwo Polaka!

Czy Hubert Hurkacz pokona Rogera Federera?