Bardzo dobry dzień Chorwatek w San Jose. Jedna z nich będzie rywalką Magdy Linette

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Petra Martić
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Petra Martić

Dwie chorwackie tenisistki wygrały swoje mecze w turnieju WTA 500 na kortach twardych w San Jose. Jedna z nich będzie kolejną rywalką Magdy Linette.

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają, ale tenisistki wróciły do normalności, czyli do rywalizacji na poziomie WTA Tour. Rozpoczął się turniej w San Jose i pierwszy dzień był bardzo udany dla Chorwatek. Petra Martić (WTA 33) pokonała 6:3, 6:3 Anastasiję Sevastovą (WTA 63). Ana Konjuh (WTA 116) zwyciężyła 7:5, 3:6, 7:5 Marie Bouzkovą (WTA 52).

W ciągu 74 minut Martić zdobyła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów. W II rundzie Chorwatka będzie rywalką Magdy Linette. Bilans ich meczów to 2-0 dla Polki, która była górą po trzysetowych bojach w Southsea (ITF) w 2018 oraz w Indian Wells w 2019 roku.

Mecz Konjuh z Sevastovą obfitował w zwroty akcji. Łotyszka z 5:7, 0:2 doprowadziła do trzeciego seta. W nim z 0:3 i 15-40 wyszła na 5:3, by stracić cztery gemy z rzędu. Spotkanie trwało dwie godziny i 41 minut. Miało w nim miejsce 15 przełamań, z czego osiem dla Chorwatki.

O ćwierćfinał Konjuh zmierzy się z Alison Riske (WTA 37), która pokonała 6:3, 6:4 Coco Vandeweghe (WTA 162). W pierwszym secie wyżej notowana Amerykanka wróciła ze stanu 0:3. W ciągu 88 minut zniwelowała dziewięć z 12 break pointów i zaliczyła pięć przełamań.

Shuai Zhang (WTA 51) w 82 minuty wygrała 6:3, 6:2 z 18-letnią Emmą Raducanu (WTA 184), rewelacją tegorocznego Wimbledonu (IV runda). Chinka odparła trzy z czterech break pointów i uzyskała cztery przełamania. W II rundzie czeka ją starcie z Amerykanką Madison Keys.

Caroline Garcia (WTA 68) w 84 minuty pokonała 6:3, 6:4 Eminę Bektas (WTA 352). Obie tenisistki zaserwowały po dziewięć asów. Francuzka zdobyła 30 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła wszystkie cztery break pointy, a sama na przełamanie zamieniła dwie z 14 okazji. Następną przeciwniczką Garcii będzie Rosjanka Daria Kasatkina.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA) WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów poniedziałek, 2 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Petra Martić (Chorwacja, 6) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 6:3, 6:3 Alison Riske (USA, 9) - Coco Vandeweghe (USA, 9) 6:3, 6:4 Caroline Garcia (Francja) - Emina Bektas (USA, Q) 6:3, 6:4 Shuai Zhang (Chiny) - Emma Raducanu (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:2 Ana Konjuh (Chorwacja, Q) - Marie Bouzkova (Czechy) 7:5, 3:6, 7:5

wolne losy: Elise Mertens (Belgia, 1); Jelena Rybakina (Kazachstan, 2); Madison Keys (USA, 3); Daria Kasatkina (Rosja, 4)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w San Jose?