ATP Waszyngton: Felix Auger-Aliassime wygrał "brzydko". Nick Kyrgios nie obroni tytułu

Felix Auger-Aliassime w trzech setach i - jak określił - "w brzydkim stylu" pokonał Andreasa Seppiego i awansował do 1/8 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. W I rundzie odpadł broniący tytułu Nick Kyrgios.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios Getty Images / Mitchell Layton / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
W I rundzie tegorocznego Rolanda Garrosa Felix Auger-Aliassime niespodziewanie przegrał z Andreasem Seppim. We wtorek, w II rundzie turnieju ATP 500 w Waszyngtonie, ci tenisiści zmierzyli się ponownie. Kanadyjczyk rozpoczął źle i przegrał pierwszego seta, ale odwrócił losy meczu i ostatecznie zwyciężył 2:6, 6:2, 6:2.

- Musiałem znaleźć sposób, by znaleźć sposób na powrót po naprawdę kiepskim pierwszym secie i wygrać w brzydkim stylu. To dobrze, że mogę również wygrywać w taki sposób - mówił, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem drugim Auger-Aliassime, który w 1/8 finału zmierzy się z Jensonem Brooksbym. Amerykanin, posiadacz dzikiej karty, wyeliminował rodaka, Francesa Tiafoe'a, turniejową "16".

Utalentowany Sebastian Korda, oznaczony numerem 12., ani razu nie stracił podania, sam uzyskał dwa przełamania i pokonał 7:5, 6:4 Vaska Pospisila. W dwóch partiach we wtorek wygrał również Cameron Norrie. Brytyjczyk, turniejowa "siódemka", ograł 6:4, 6:3 Marcosa Girona.

Do III rundy awansował także Ricardas Berankis. Litwin pokonał 6:3, 6:2 rozstawionego z numerem 15. Miomira Kecmanovicia i o awans do ćwierćfinału powalczy z Alexem de Minaurem bądź ze Steve'em Johnsonem, który we wtorek wyeliminował Ramkumara Ramanathana.

We wtorek odbyły się też mecze I rundy. W sesji nocnej z turniejem pożegnał się broniący tytułu Nick Kyrgios. Australijczyk dwukrotnie został przełamany, nie odpowiedział żadnym breakiem i uległ 4:6, 4:6 Mackenzie'emu McDonaldowi. Amerykanin w 1/16 finału zmierzy się z Benoitem Paire'em, turniejową "13".

Dobrze poradzili sobie także pozostali Amerykanie. Obchodzący we wtorek 20. urodziny Brandon Nakashima pokonał 6:3, 6:3 Alexeia Popyrina i w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem szóstym Danielem Evansem. Tennys Sandgren ograł Jamesa Duckwortha, a jego kolejnym rywalem będzie oznaczony "14". Lloyd Harris. Z kolei Denis Kudla okazał się lepszy od Feliciano Lopeza i w 1/16 finału stanie naprzeciw turniejowej "10", Taylora Fritza.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem 11. Johna Millmana będzie Mikael Ymer. Szwed wygrał 3:6, 7:5, 6:3 z Jordanem Thompsonem. Oznaczony "piątką" Jannik Sinner na otwarcie zmierzy się z Emilem Ruusuvuorim, który wyeliminował Prajnesha Gunneswarana.