WTA New Haven: Krecz Radwańskiej

Agnieszka Radwańska (WTA 12) na drugiej rundzie zakończyła udział w turnieju Pilot Pen Tennis rozgrywanym na kortach twardych w New Haven (z pulą nagród 600 tys. dolarów). Polka wygrała pierwszego seta meczu z Virginie Razzano (WTA 17) 6:3, a po przegraniu drugiej partii 4:6 skreczowała.

Decydujący set się nie odbył, bo Radwańska poddała mecz z powodu kontuzji. Serwis Eurosportu podał, że Agnieszka ma zapalenie ścięgna w nadgarstku i bierze leki przeciwzapalne. Jako, że nie wygrała w dwóch setach, oddała mecz, by nie ryzykować poważniejszego urazu na kilka dni przed US Open.

W pierwszym secie Polka obroniła dwa break pointy, sama zaś wykorzystała dwie z czterech okazji na przełamanie serwisu Francuzki.

W trzecim gemie drugiego seta Razzano zmarnowała dwa kolejne break pointy, ale w piątym gemie dopięła swego i przełamała serwis najlepszej polskiej tenisistki. Następnie Francuzka utrzymała swój serwis i prowadziła 4:2. W siódmym gemie Radwańska przegrywała 15-30, ale zdobyła trzy punkty z z rzędu, nie dając się przełamać po raz drugi.