Magdalena Fręch w ćwierćfinale. Znakomite końcówki setów

Magdalena Fręch odniosła drugie zwycięstwo w zawodach WTA Challenger na kortach twardych w amerykańskim Concord. Polska tenisistka okazała się lepsza od rozstawionej z dziewiątym numerem Storm Sanders.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Przed czwartkowym spotkaniem to Storm Sanders (WTA 139) zdawała się być faworytką pojedynku z Magdaleną Fręch (WTA 153). Australijka dobrze czuje się na nawierzchni twardej. Ale mistrzyni Polski pokazała klasę. Po świetnym finiszu w każdym z setów wygrała ostatecznie 6:3, 6:2.

W premierowej odsłonie Sanders zdobyła przełamanie już w gemie otwarcia i wydawało się, że nie odda przewagi. Tymczasem przy stanie 2:3 Fręch ruszyła do ataku i już się nie zatrzymała. Polka zdobyła wyrównanego szóstego gema, a następnie wywalczyła kluczowe przełamanie na 5:3. Kilka minut później wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Na początku drugiej części pojedynku łodzianka nie dała się już zaskoczyć. Nasza reprezentantka trzymała serwis. Przy stanie po 2 Fręch wyczuła swoją szansę i zdobyła przełamanie. Po zmianie stron zdobyła kolejnego breaka, a następnie zakończyła trwający 68 minut pojedynek przy pierwszej piłce meczowej.

Fręch awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 125 na kortach twardych w Concord. W piątek na jej drodze stanie 17-letnia Amerykanka Katrina Scott (WTA 372).