Jelena Ostapenko i Karolina Muchova za burtą. Plaga kreczów w Montrealu

Aż trzy poniedziałkowe mecze w turnieju WTA 1000 w Montrealu zakończyły się kreczami. Jeden z nich miał miejsce w spotkaniu greckiej tenisistki. Odpadły Jelena Ostapenko i Karolina Muchova.

Jelena Ostapenko PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Tenisistki wróciły do Kanady po dwóch latach. W zeszłym roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. W poniedziałek aż trzy mecze zakończyły się przedwcześnie. Maria Sakkari (WTA 18) prowadziła 6:4, 3:1 z Marie Bouzkovą (WTA 74), gdy Czeszka skreczowała (zawroty głowy). W pierwszym secie Greczynka wróciła ze stanu 2:4. Kolejną jej rywalką będzie Weronika Kudermetowa lub Julia Putincewa.

Tereza Martincova (WTA 61) przegrywała 1:6, 3:4 z Amanda Anisimova (WTA 86) i nie kontynuowała gry (uraz mięśni brzucha). Ajla Tomljanović (WTA 49) i Fiona Ferro (WTA 84) wygrały po jednym secie 6:2. Trzecia partia się nie odbyła, bo Australijka skreczowała (kontuzja prawego biodra). W II rundzie Francuzka zmierzy się z Petrą Kvitovą.

Karolina Muchova (WTA 23) przegrała 3:6, 6:1, 2:6 z Oceane Dodin (WTA 109). W trwającym godzinę i 57 minut meczu Francuzka popełniła 10 podwójnych błędów, ale też uzyskała cztery przełamania. Kolejną jej przeciwniczką będzie Anisimova.

Katerina Siniakova (WTA 55) w 74 minuty pokonała 6:2, 6:3 Jelenę Ostapenko (WTA 32). Czeszka zniwelowała pięć z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie siedem z 10 szans. Łotyszka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 22 z 57 punktów przy swoim podaniu. W II rundzie Siniakovą czeka starcie z Garbine Muguruzą.

Paula Badosa (WTA 31) w 90 minut wygrała 6:3, 6:3 z Viktoriją Golubić (WTA 47). Hiszpanka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 11 break pointów. Sorana Cirstea (WTA 40) pokonała 6:3, 6:4 Alison Riske (WTA 37). W ciągu 92 minut Amerykanka z pięciu szans na przełamanie zamieniła tylko jedną. Własny serwis straciła trzy razy.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)