Niesamowity tie break dla Rosjanki, ale tytuł dla Amerykanki. Trwa zwycięski marsz Danielle Collins

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Danielle Collins
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Danielle Collins

Ozdobą finału turnieju WTA 500 w San Jose był niesamowity tie break, który padł łupem Rosjanki. Tytuł zdobyła amerykańska tenisistka, która jest niepokonana od 10 meczów.

W San Jose w walce o tytuł doszło do starcia Danielle Collins (WTA 36) i Darii Kasatkiny (WTA 31). Mistrzynią została Amerykanka, która zwyciężyła 6:3, 6:7(10), 6:1. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w tym roku. W lutym Rosjanka wygrała w półfinale turnieju w Melbourne (Phillip Island Trophy), którego później została mistrzynią.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które reprezentantka gospodarzy uzyskała na 5:3. W drugiej partii spotkanie stało się dreszczowcem. Padła ona łupem Kasatkiny, która obroniła dwie piłki meczowe i z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim, choć prowadziła 4-0 i 6-4, zniwelowała kolejne trzy meczbole. O losach meczu przesądził trzeci set. W nim wyraźnie dominowała Collins, która zaliczyła trzy przełamania.

W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Collins zaserwowała 12 asów i zdobyła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Z Kasatkiną Amerykanka zmierzyła się po raz trzeci. Rosjanka była górą nie tylko w lutym w Melbourne, ale też w 2018 roku w Rzymie.

Dla Kasatkiny był to czwarty finał w obecnym sezonie. Wygrała turnieje w Melbourne i Petersburgu, a w Birmingham w decydującym meczu uległa Tunezyjce Ons Jabeur. Collins jest niepokonana od 10 meczów. W lipcu triumfowała na mączce w Palermo. Teraz Amerykanka ma bilans finałów 2-0.

Mistrzyniami debla zostały Darija Jurak i Andreja Klepac, które pokonały 6:1, 7:5 Kanadyjkę Gabrielę Dabrowski i Brazylijkę Luisę Stefani. Dla Chorwatki i Słowenki jest to drugi wspólny tytuł w tym roku, po Bad Homburgu.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA) WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów niedziela, 8 sierpnia

finał gry pojedynczej:

Danielle Collins (USA, 7) - Daria Kasatkina (Rosja, 4) 6:3, 6:7(10), 6:1

finał gry podwójnej:

Darija Jurak (Chorwacja, 2) / Andreja Klepac (Słowenia, 2) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 1) / Luisa Stefani (Brazylia, 1) 6:1, 7:5

Zobacz także: Szybki finał w Kluż-Napoce. Andrea Petković czekała na to sześć lat Eugenie Bouchard sprawdza się w nowej roli. Kanadyjka wstąpiła do świata mediów

Czy Danielle Collins awansuje do Top 10 rankingu?