Liczne błędy i szybka porażka Magdy Linette w Montrealu. Kanada jej nie sprzyja

Magda Linette nie ma szczęścia do Kanady. Polka z turniejem WTA 1000 w Montrealu pożegnała się po pierwszym meczu, a jej pogromczynią okazała się argentyńska tenisistka.

Magda Linette PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Magda Linette
W ubiegłym tygodniu w San Jose Magda Linette (WTA 44) doszła do ćwierćfinału. Próba odczarowania Kanady nie powiodła się. Polka w turnieju rozgrywanym na przemian w Montrealu i Toronto dopiero po raz drugi wystąpiła w głównej drabince. W 2016 roku w I rundzie uległa Petrze Kvitovej. Poza tym trzy razy nie przeszła kwalifikacji. W poniedziałek poznanianka przegrała z Nadią Podoroską (WTA 38).

W I secie Linette nie wykorzystała dwóch break pointów na 2:0. Od tego momentu Polka grała bardzo chaotycznie, nie miała kontroli nad swoimi uderzeniami. Rywalka ją bezlitośnie punktowała. W trzecim i piątym gemie poznanianka zepsuła całą serię forhendów i dwa razy oddała podanie. Linette była kompletnie pozbawiona rytmu. Miotała się na korcie i nic jej nie wychodziło. Set dobiegł końca, gdy przestrzeliła drajw woleja.

W czwartym gemie II partii Linette zniwelowała dwa break pointy, ale przy trzecim rywalka wymusiła na niej błąd skrótem. Podoroska grała mądrze, zmieniała kierunki, utrzymywała piłkę w korcie. Nie forsowała nadmiernie tempa, korzystała z bogactwa błędów Polki. Nogi poznanianki nie funkcjonowały dobrze i spóźniała się do kolejnych zagrań Argentynki. W ósmym gemie Linette wyrzuciła bekhend i pożegnała się z turniejem.

W ciągu 59 minut Podoroska zdobyła 56 z 89 rozegranych punktów (62,9 proc.). Obroniła dwa break pointy i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Argentynce naliczono 14 kończących uderzeń przy siedmiu niewymuszonych błędach. Linette zanotowano 10 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2017 roku w Bogocie Polka wygrała 6:1, 6:3. Najlepszym tegorocznym wynikiem poznanianki jest półfinał w Strasburgu. Podoroska osiągnęła trzy ćwierćfinały na trzech różnych nawierzchniach. Zaliczyła je na korcie twardym w Melbourne (Yarra Valley Classic), na mączce w Belgradzie i na trawie w Bad Homburgu.

W zeszłym roku Podoroska doszła do półfinału Rolanda Garrosa, w którym przegrała 2:6, 1:6 z Igą Świątek. W Montrealu Argentynka oddała trzy gemy innej Polce. W II rundzie zmierzy się z Belgijką Elise Mertens lub Włoszką Camilą Giorgi.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 1,835 mln dolarów
poniedziałek, 9 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Nadia Podoroska (Argentyna) - Magda Linette (Polska) 6:1, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette wejdzie do Top 30 rankingu?