Wielkie emocje w Kanadzie! Byłe mistrzynie za burtą

Pogrom faworytek w turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu! Z marzeniami o tytule szybko pożegnały się dwie byłe triumfatorki kanadyjskiej imprezy.

Simona Halep Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 13) w kanadyjskiej imprezie zanotowała finał w 2015 oraz zdobyła tytuły w 2016 i 2018 roku. Tym razem odpadła już po pierwszym meczu. Rumunka przegrała 6:2, 4:6, 4:6 z Danielle Collins (WTA 28). W trwającym dwie godziny i 55 minut meczu były aż 44 break pointy. Obie tenisistki miały po 22 i uzyskały po siedem przełamań. Amerykanka zdobyła o trzy punkty więcej (114-111). Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W I rundzie US Open 2014 w trzech setach wygrała Halep. Rumunka zanotowała pierwszy występ od maja.

Elina Switolina (WTA 5) w Kanadzie triumfowała w 2017 roku. Szybko straciła szansę na kolejny tytuł. Ukrainka uległa 6:3, 3:6, 2:6 Johannie Koncie (WTA 5). W ciągu dwóch godzin i 11 minut obie zawodniczki wypracowały sobie po osiem break pointów. Brytyjka dwa razy oddała podanie, a sama zaliczyła cztery przełamania.

Kolejną rywalką Konty będzie Cori Gauff (WTA 24). Amerykanka prowadziła 5:0 z Anastazją Potapową (WTA 100), gdy Rosjanka skreczowała. Collins o ćwierćfinał zmierzy się z Jessicą Pegulą (WTA 30), która obroniła 10 z 14 break pointów i zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:2 Anastazję Pawluczenkową (WTA 17), finalistkę tegorocznego Rolanda Garrosa.

Ons Jabeur (WTA 22) wygrała 2:6, 6:3, 6:4 z Darią Kasatkiną (WTA 27). Rosjanka w pierwszym secie prowadziła 5:0, ale ostatecznie Tunezyjka odrodziła się ze stanu 2:6, 0:2. Kasatkina w zeszłym tygodniu zaliczyła finał w San Jose, w którym uległa Danielle Collins. Tenisistka z Togliatti w tym roku zdobyła dwa tytuły (Phillip Island Trophy w Melbourne, Petersburg). Jabeur w czerwcu w Birmingham odniosła pierwszy triumf w WTA Tour. W III rundzie zmierzy się z broniącą tytułu Kanadyjką Bianką Andreescu.

Camila Giorgi (WTA 71) pokonała 6:2, 6:4 Nadię Podoroską (WTA 38). W ciągu 89 minut Włoszka zdobyła 21 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała pięć z 11 break pointów. O ćwierćfinał Giorgi zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)

Camila Giorgi (Włochy) - Nadia Podoroska (Argentyna) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)