Danił Miedwiediew przyznał, że miał szczęście. "Hurkacz był lepszym tenisistą"

Danił Miedwiediew przyznał, że miał szczęście, iż w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Toronto pokonał Huberta Hurkacza. - On miał swoje szanse i na pewno przez co najmniej dwa sety był lepszym tenisistą - powiedział Rosjanin.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / WARREN TODA / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
W ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Toronto Danił Miedwiediew został zmuszony do ogromnego wysiłku przez Huberta Hurkacza. Rosjanin gładko przegrał pierwszego seta, w drugiej partii był o dwa punkty od porażki, ale ostatecznie przechylił szalę na swoją korzyść i zwyciężył 2:6, 7:6(6), 7:6(5).

Rosjanin w pomeczowym wywiadzie na korcie przyznał, że miał dużo szczęścia. - On miał swoje szanse i na pewno przez co najmniej dwa sety był lepszym tenisistą. Ale taki jest tenis - powiedział.

- Zdecydowanie nie było łatwo - ocenił. - Obaj świetnie serwujemy, a ja potrafiłem serwować asy, kiedy tego potrzebowałem. Ale wygrywanie takich meczów daje ogromny zastrzyk pewności siebie.

Wicelider rankingu ATP skierował pod adresem Polaka kilka ciepłych słów. - Nie jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi, ale Hubi jest jednym z najmilszych gości w rozgrywkach. Jest też materiałem na czołową "piątkę" rankingu - mówił.

W półfinale National Bank Open 2021, w sobotę o godz. 2:00 czasu polskiego, najwyżej rozstawiony Miedwiediew zmierzy się z Johnem Isnerem.

Hubert Hurkacz i Danił Miedwiediew dali popis. To musisz zobaczyć!

Czy zgadzasz się z oceną Daniła Miedwiediewa?