WTA New Haven: Mauresmo eliminuje "jedynkę"

Pennetta w ćwierćfinale pokonała kwalifikantkę ze Słowacji - Magdalenę Rybarikovą. Oddała jej cztery gemy w godzinę i sześć minut. Teraz czeka ją poważniejsza przeciwniczka - Caroline Wozniacki, która w New Haven broni tytułu.

Karolina Krawczyk

Tenisistki grały ze sobą wcześniej raz - w tym sezonie w Bastad w trzech setach lepsza była Dunka o polskich korzeniach.

Swietłana Kuzniecowa rozstawiona z numerem pierwszym zawiodła w meczu z byłą liderką rankingu, mistrzynią dwóch Wielkich Szlemów, jednak ostatnio w słabszej formie - Amelie Mauresmo. Rosjanka od początku turnieju nie błyszczała formą - swoje mecze z niżej notowanymi zawodniczkami wygrywała w trzech, męczących setach. Francuzka po pierwszej partii wygranej w tie-breaku do dziewięciu, zaczęła nagminnie psuć podanie (46 proc. pierwszego serwisu), co dało Kuzniecowej znaczną przewagę. W decydującym secie Mauresmo nie pozwoliła już sobie na tyle błędów i wykorzystała nie najlepszą dyspozycję przeciwniczki. Bilans ich spotkań to teraz 5-4 dla francuskiej tenisistki. Na Mauresmo w półfinale czeka inna Rosjanka - Elena Wesnina.

W finale debla jest już czeska para Iveta Benesova/Lucie Hradecka. W półfinale grały przeciwko siostrom Bondarenko, jednak te musiały poddać mecz - Kateryna doznała kontuzji lewego uda.

Pilot Pen Tennis, New Haven (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 600 tys. dol.

półfinał gry podwójnej:

Iveta Benesova/Lucie Hradecka (Czechy) - Kateryna Bondarenko/Alona Bondarenko (Ukraina, 4) 6:4, 2:0 krecz Kateryny Bondarenko