Zmienne szczęście Ukrainek w Chicago. Odpadła rozstawiona Słowenka

Pierwszego dnia turnieju WTA 250 w Chicago zaprezentowały się dwie Ukrainki i dalej awansowała jedna z nich. Odpadła rozstawiona z numerem czwartym Słowenka.

Marta Kostiuk Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Marta Kostiuk
Na starcie imprezy w Chicago pojawiły się trzy Ukrainki. Największą gwiazdą jest Elina Switolina, która do rywalizacji przystąpi w poniedziałek. W niedzielę do II rundy awansowała Marta Kostiuk (WTA 56), która rozbiła 6:0, 6:3 Katherine Sebov (WTA 310).

W drugim secie 19-letnia Kostiuk miała małe problemy, ale od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu. W ciągu 77 minut Ukrainka obroniła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała pięć z 12 szans na przełamanie.

W II rundzie mogło dojść do starcia Ukrainek, jednak Anhelina Kalinina (WTA 78) przegrała 6:3, 2:6, 5:7 z Kaią Kanepi (WTA 69). W trzecim secie Estonka prowadziła 4:1, by dać się dogonić. Ostatecznie od 5:5 zdobyła dwa gemy i awansowała po dwóch godzinach i 21 minutach. W całym meczu Kanepi zniwelowała osiem z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji.

Rozstawiona z numerem czwartym Tamara Zidansek (WTA 40) przegrała 3:6, 6:1, 2:6 z Warwarą Graczewą (WTA 89). W ciągu godziny i 43 minut miało miejsce siedem przełamań, z czego cztery dla Rosjanki.

Francoise Abanda (WTA 361) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:2 Dankę Kovinić (WTA 65). W trwającym 86 minut meczu Kanadyjka zdobyła 21 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała sześć przełamań. Jasmine Paolini (WTA 98) wygrała 6:4, 6:2 z Misaki Doi (WTA 96). W ciągu 81 minut Włoszka wykorzystała siedem z 10 break pointów.

Francoise Abanda (Kanada, WC) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:4, 6:2
Rebecca Peterson (Szwecja) - Marie Bouzkova (Czechy) 7:6(9), 0:1 *do dokończenia

Czy Marta Kostiuk awansuje do ćwierćfinału turnieju w Chicago?