Pewny awans Estonki. Katerina Siniakova bezwzględna dla Japonki

Anett Kontaveit pewnie rozprawiła się z Francuzką w turnieju WTA 250 na kortach twardych w Cleveland. Katerina Siniakova nie miała litości dla japońskiej tenisistki.

Anett Kontaveit PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
W Cleveland znane są już wszystkie ćwierćfinalistki. Rozstawiona z numerem drugim Anett Kontaveit (WTA 30) wygrała 6:3, 6:3 z Caroline Garcią (WTA 61). W ciągu 68 minut Estonka zaserwowała siedem asów i zdobyła 22 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie.

Kolejną rywalką Kontaveit będzie Katerina Siniakova (WTA 53), która w 45 minut rozbiła 6:0, 6:0 Nagi Hanatani (WTA 402). W całym meczu Czeszka zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu okazji. Oddała rywalce tylko 14 punktów. Japonka nie miała ani jednego break pointu.

Shuai Zhang (WTA 49) zwyciężyła 6:4, 7:6(7) Bethanie Mattek-Sands (WTA 363). W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Chinka uzyskała na 2:1. W drugiej partii strat serwisu nie było i doszło do tie breaka. W nim Amerykanka obroniła trzy piłki meczowe i z 3-6 wyszła na 7-6. Zhang odparła setbola i za czwartą okazją zapewniła sobie awans.

W trwającym godzinę i 50 minut meczu Mattek-Sands zaserwowała 13 asów, a Zhang miała ich siedem. Chinka zdobyła 48 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała dwa z 14 break pointów, a sama nie musiała bronić żadnego.

W ćwierćfinale Zhang zmierzy się z Sarą Sorribes (WTA 43). Hiszpanka w II rundzie miała zmierzyć się z Wierą Zwonariową (WTA 101), ale Rosjanka wycofała się z powodu kontuzji prawej kostki.