Niesłychany thriller Karoliny Pliskovej. Bianca Andreescu gra dalej

Karolina Pliskova wywalczyła awans do kolejnej rundy wielkoszlemowego US Open 2021 po niesłychanym thrillerze. Drugi mecz ma za sobą Bianca Andreescu, mistrzyni nowojorskiej imprezy z 2019 roku.

Karolina Pliskova PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W I rundzie US Open Karolina Pliskova (WTA 4) pokonała w dwóch setach Catherine McNally. Drugi mecz Czeszki był nieprawdopodobnym thrillerem. Zmierzyła się z kolejną Amerykanką. Finalistka nowojorskiej imprezy z 2016 roku zwyciężyła 7:5, 6:7(5), 7:6(7) Amandę Anisimovą (WTA 75). W tie breaku trzeciego seta była liderka rankingu wróciła z 2-5 i obroniła piłkę meczową przy 6-7.

W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu miały miejsce trzy przełamania, wszystkie w pierwszym secie. Pliskova obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała dwie z dziewięciu szans na odebranie podania rywalce. Czeszka posłała 24 asy. Naliczono jej 39 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Anisimovej zanotowano 44 piłki wygrane bezpośrednio i 36 pomyłek.

Kolejną rywalką Pliskovej będzie Ajla Tomljanović (WTA 46), która pokonała 7:6(6), 6:4 Petrę Martić (WTA 32). W pierwszym secie Australijka wróciła ze stan 3:5. W ciągu 99 minut obroniła siedem z 11 break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie.

Bianca Andreescu (WTA 7) wygrała 6:4, 6:4 z Lauren Davis (WTA 98). W pierwszym secie Kanadyjka wróciła z 0:2. W drugiej partii od 2:3, gdy oddała podanie, zdobyła cztery z pięciu następnych gemów. W trwającym 96 minut meczu obie tenisistki miały po osiem break pointów. Andreescu cztery razy straciła serwis, a sama zaliczyła sześć przełamań.

Shelby Rogers (WTA 43) pokonała 7:5, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 39). W pierwszym secie Amerykanka odrodziła się z 1:4 i obroniła piłkę setową przy 4:5. W trwającym 96 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji.