Kacper Żuk nie powalczy o drugi tytuł. Faworyt gospodarzy za mocny

Kacper Żuk bez powodzenia startował w sobotnim półfinale zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych we francuskim Cassis. Polski tenisista musiał uznać wyższość najwyżej rozstawionego reprezentanta gospodarzy.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
W sobotę czekało Kacpra Żuka (ATP 173) prawdziwe wyzwanie. Polski tenisista ma problemy z wygrywaniem meczów z graczami z Top 100, dlatego pojedynek z Benjaminem Bonzim (ATP 94) był dla nowodworzanina sprawdzianem. Nasz reprezentant przegrał ostatecznie po 67 minutach 3:6, 4:6.

W pierwszym secie Francuz nie dał się zaskoczyć przy własnym podaniu. Serwował bardzo pewnie i cierpliwie czekał na swoje szanse. Te nadeszły w szóstym gemie, w którym Bonzi wypracował dwa break pointy. Wykorzystał już pierwszego i pewnie zamknął premierową odsłonę.

Żuk słabo zaczął drugą partię. Nie radził sobie w wymianach i stracił podanie już w pierwszym gemie. Bonzi mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale w trzecim gemie Polak uratował serwis. Mała szansa na powrót do gry otworzyła się przed naszym tenisistą, gdy rywal podawał po zwycięstwo. Francuz zachował jednak spokój i zdobył od stanu 0-30 cztery kolejne punkty.

W takich okolicznościach Żuk zakończył turniej w Cassis na półfinale. Otrzyma za to 29 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 2160 euro. Nie powtórzy sukcesu z kwietnia, gdy triumfował na mączce w Splicie. Natomiast zwycięski Bonzi powalczy w niedzielę o tytuł. Jego przeciwnikiem będzie rodak, notowany trzy lata temu na 10. pozycji Lucas Pouille.