Tego nikt się nie spodziewał! Zachowanie Djokovicia w trakcie meczu zszokowało

W niedzielę Novak Djoković stanął przed szansą na dwa wyjątkowe osiągnięcia. Niestety dla siebie szansa przepadła. On sam podszedł do tego niezwykle emocjonalnie. - Nigdy nie doświadczyłem tego w Nowym Jorku - przyznał na konferencji.

Krzysztof Kaczmarczyk
Novak Djoković Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: Novak Djoković
Gdyby Serb wygrał w finale US Open 2021, zdobyłby 21. wielkoszlemowy tytuł i objąłby samodzielne prowadzenie w klasyfikacji wszech czasów. To jednak nie wszystko! Triumf pozwoliłby skompletować Klasycznego Wielkiego Szlema.

Plany popsuł mu jednak Danił Miedwiediew. Rosjanin wygrał 6:4, 6:4, 6:4 i mógł cieszyć się z pierwszego wielkoszlemowego tytułu w karierze.

Novak Djoković przyznał po spotkaniu, że zagrał poniżej swojego poziomu, za to rywal był wręcz niesamowity. - Ja jestem rozczarowany swoją grą. Powinienem był zaprezentować się lepiej. To bardzo trudna porażka - przyznał po meczu cytowany przez usopen.org.

Obserwatorzy zwrócili z kolei uwagę na to, że podczas ostatniej przerwy w meczu Serb... popłakał się. Przy stanie 4:5 w trzecim secie fani zgotowali mu niesamowitą owację i wsparcie, a Djoković ze wzruszenia chował twarz w ręczniku chcąc ukryć swoje łzy.

- Część mnie jest bardzo smutna. Biorąc pod uwagę, co było na szali, trudno to wszystko przełknąć. Ale z drugiej strony - poczułem coś, czego nigdy nie doświadczyłem w Nowym Jorku. Ilość wsparcia, energii i miłości, jaką otrzymałem od kibiców, była czymś, co zapamiętam na zawsze. To był powód, dla którego rozpłakałem się podczas przerwy. Czułem się wyjątkowo, poruszyli moje serce - wyjaśnił.

Historyczna niedziela w US Open. Przebili osiągnięciem Novaka Djokovicia!
Łzy Novaka Djokovicia po finale US Open. "To wszystko kumulowało we mnie emocje"