Niezwykły zwrot akcji w meczu Chorwatek. Solidne otwarcie Sorany Cirstei w Portorożu

Ana Konjuh odrodziła się po przegraniu pierwszego seta 0:6 i była górą w starciu Chorwatek w turnieju WTA 250 w Portorożu. Dobre otwarcie miała Sorana Cirstea.

Ana Konjuh Getty Images / Thearon W. Henderson / Na zdjęciu: Ana Konjuh
Turniej w Portorożu wrócił do kalendarza WTA po 11 latach. Pierwszego dnia nastąpił niezwykły zwrot akcji w meczu Chorwatek. Ana Konjuh (WTA 82) zwyciężyła 0:6, 6:3, 6:2 Donnę Vekić (WTA 98). Ćwierćfinalistka US Open 2016 w pierwszym secie zdobyła 17 punktów, a w dwóch kolejnych odrodziła się.

W trwającym godzinę i 55 minut meczu obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Konjuh popełniła 10 podwójnych błędów, a Vekić zrobiła ich dziewięć. Pierwsza z Chorwatek zdobyła o trzy punkty mniej (83-86).

Kolejną rywalką Konjuh będzie Kristina Mladenović (WTA 68), która zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:2 Nikę Radisić (WTA 535). W ciągu godziny i 55 minut Francuzka pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała dziewięć z 13 break pointów.

Sorana Cirstea (WTA 40) w 61 minut wygrała 6:1, 6:3 z Heather Watson (WTA 59). Rumunka zniwelowała trzy z czterech break pointów i uzyskała pięć przełamań. Bernarda Pera (WTA 90) pokonała 6:4, 6:3 Fionę Ferro (WTA 86). W pierwszym secie Amerykanka przy stanie 3:3 oddała podanie do zera, by zdobyć trzy kolejne gemy. W drugiej partii wróciła z 1:3.

Zavarovalnica Salva Portoroz, Portoroż (Słowenia)