Stracony set Jekateriny Aleksandrowej. Dobry dzień Francuzek w Luksemburgu

Rozstawiona z numerem czwartym Jekaterina Aleksandrowa rozegrała trzy sety na otwarcie turnieju WTA 250 w Luksemburgu. Dalej awansowały dwie francuskie tenisistki.

Jekaterina Aleksandrowa Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Jekaterina Aleksandrowa
W poniedziałek odbyło się sześć meczów w Luksemburgu. Trudny początek miała rozstawiona z numerem czwartym Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33). Mieszkająca w Pradze tenisistka zwyciężyła 6:1, 3:6, 6:3 Stefanie Vögele (WTA 121). Szwajcarka z 1:6, 1:3 doprowadziła do trzeciego seta. W nim Rosjanka opanowała sytuację i wywalczyła awans po godzinie i 48 minutach.

Aleksandrowa zdobyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana cztery razy, a sama wykorzystała sześć z 15 break pointów. Kolejną rywalką Rosjanki będzie Clara Tauson (WTA 70), która w 73 minuty wygrała 6:2, 6:2 z Astrą Sharmą (WTA 112). Dunka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 25 z 28 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i zaliczyła cztery przełamania.

Ludmiła Samsonowa (WTA 48) pokonała 6:2, 6:3 Misaki Doi (WTA 102). W ciągu 76 minut Rosjanka posłała sześć asów i zdobyła 21 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W II rundzie Samsonowa zmierzy się z Oceane Dodin (WTA 95), która zwyciężyła 6:7(4), 6:4, 6:3 Anastazję Zacharową (WTA 228) po dwóch godzinach i 25 minutach. W pierwszym secie Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 3:0, a później również 3-0 w tie breaku. W dwóch kolejnych partiach złamała opór 19-letniej Rosjanki.

Alize Cornet (WTA 72) pokonała 6:4, 6:2 Anastazję Potapową (WTA 89) w godzinę i 40 minut. Francuzka odparła osiem z 10 break pointów i spożytkowała pięć z 12 szans na przełamanie. Jana Fett (WTA 227) wygrała 6:3, 6:3 z Jekatieriną Makarową (WTA 449) w starciu kwalifikantek. Dla 25-letniej Rosjanki był to debiut w WTA Tour. W pierwszym secie Chorwatka wróciła z 0:3.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,24 tys. dolarów
poniedziałek, 13 września

I runda gry pojedynczej:

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 4)- Stefanie Vögele (Szwajcaria, WC) 6:1, 3:6, 6:3
Ludmiła Samsonowa (Rosja, 7) - Misaki Doi (Japonia) 6:2, 6:3
Alize Cornet (Francja, 8) - Anastazja Potapowa (Rosja) 6:4, 6:2
Oceane Dodin (Francja) - Anastazja Zacharowa (Rosja, Q) 6:7(4), 6:4, 6:3
Clara Tauson (Dania) - Astra Sharma (Australia) 6:2, 6:2
Jana Fett (Chorwacja, Q) - Jekatierina Makarowa (Rosja, Q) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Jekaterina Aleksandrowa awansuje do ćwierćfinału turnieju w Luksemburgu?