Jelena Ostapenko i Marketa Vondrousova bez strat. Dreszczowce w Luksemburgu

Łotyszka Jelena Ostapenko łatwo poradziła sobie z niemiecką kwalifikantką w turnieju WTA 250 w Portorożu. Do rywalizacji przystąpiła również Czeszka Marketa Vondrousova.

Marketa Vondrousova Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova
Jelena Ostapenko (WTA 30) jest jedyną wielkoszlemową mistrzynią, która pojawiła się na starcie imprezy w Portorożu. Łotyszka triumfowała w Rolandzie Garrosie 2017. W poniedziałek pokonała 6:2, 6:2 Jule Niemeier (WTA 133). W ciągu godziny Ostapenko wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Kolejną rywalką Łotyszki będzie Zarina Dijas (WTA 105), która wygrała 6:0, 1:6, 6:4 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 85). W trzecim secie Kazaszka od 4:1 straciła trzy gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. Awans zapewniła sobie za czwartą piłką meczową. Alaksandra Sasnowicz (WTA 111) pokonała 7:5, 7:6(6) Łesię Curenko (WTA 165). W pierwszym secie Białorusinka wróciła z 2:4 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W drugiej partii odrobiła straty ze stanu 3:5.

Finalistka Rolanda Garrosa 2019 i srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio Marketa Vondrousova (WTA 35) pokonała 6:2, 6:3 Alison van Uytvanck (WTA 57). W ciągu 73 minut Czeszka zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów.

Greet Minnen (WTA 78) zwyciężyła 7:6(4), 6:7(1), 7:6(2) Nurię Parrizas-Diaz (WTA 88) po trzech godzinach i 12 minutach. W drugim secie Belgijka z 1:4 wyszła na 6:5, by oddać podanie. W trzeciej partii prowadziła 5:2 i miała dwie piłki meczowe w dziewiątym gemie, ale awans zapewniła sobie w tie breaku.

Arianne Hartono (WTA 300) odrodziła się z 2:5 w trzecim secie i wygrała 7:6(5), 3:6, 7:6(4) z Anną-Leną Friedsam (WTA 126).

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,24 tys. dolarów
wtorek, 14 września

I runda gry pojedynczej:

Jelena Ostapenko (Łotwa, 3) - Jule Niemeier (Niemcy, Q) 6:2, 6:2
Marketa Vondrousova (Czechy, 5) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:2, 6:3
Greet Minnen (Belgia) - Nuria Parizas Diaz (Hiszpania) 7:6(4), 6:7(1), 7:6(2)
Zarina Dijas (Kazachstan) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:0, 1:6, 6:4
Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Łesia Curenko (Ukraina, Q) 7:5, 7:6(6)
Arianne Hartono (Holandia, Q) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy, WC) 7:6(5), 3:6, 7:6(4)
Mandy Minella (Luksemburg, WC) - Warwara Graczewa (Rosja) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jelena Ostapenko awansuje do ćwierćfinału turnieju w Luksemburgu?