Estonka zaskoczyła mistrzynię olimpijską. Petra Kvitova pozostaje w grze o tytuł

Mistrzyni olimpijska Szwajcarka Belinda Bencić nie sprostała Estonce Anett Kontaveit w turnieju WTA 500 w Ostrawie. Czeszka Petra Kvitova pozostaje w grze o triumf.

Anett Kontaveit PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
W Ostrawie przyszedł czas na ćwierćfinały. W ostatnim z nich wystąpiła Belinda Bencić (WTA 11). Mistrzyni olimpijska przegrała 4:6, 3:6 z Anett Kontaveit (WTA 30). W pierwszym secie Szwajcarka obroniła dwie piłki setowe i z 1:5 zbliżyła się na 4:5. W 10. gemie oddała podanie nie zdobywając w nim nawet punktu. Drugą partię rozpoczęła od przełamania, ale później dwa razy straciła serwis. Estonka awans zapewniła sobie za drugą piłką meczową.

W ciągu 74 minut Kontaveit zaserwowała pięć asów i zdobyła 29 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W III rundzie Australian Open 2020 Estonka rozbiła Bencić 6:0, 6:1.

Petra Kvitova (WTA 10) wygrała 6:4, 6:4 z Jil Teichmann (WTA 42). W drugim secie Czeszka wróciła ze stanu 0:2. W trwającym 96 minut meczu Czeszka obroniła siedem z ośmiu break pointów i zaliczyła trzy przełamania. Zdobyła o sześć punktów więcej (68-62) i wyrównała na 1-1 bilans spotkań ze Szwajcarką. Teichmann była górą w marcu tego roku w Dubaju.

Kvitova wygrała pięć z siedmiu dotychczasowych meczów z Kontaveit. Po raz ostatni trafiły na siebie w marcu tego roku w Dosze i Czeszka zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:2. W sobotę zmierzą się o finał w Ostrawie.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)