Hubert Hurkacz w wielkim finale! Tyle dolarów może zgarnąć za zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz w niedzielę stanie przed szansą wygrania czwartego turnieju ATP. Na wielkie pieniądze, nawet po ewentualnym zwycięstwie, polski tenisista jednak nie ma co liczyć.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielne popołudnie po kolejny tytuł może sięgnąć Hubert Hurkacz. 24-latek zagra w finale turnieju ATP 250 w Metz z Hiszpanem Pablo Carreno-Bustą. Początek spotkania o godz. 15:30 na Polsat Sport News.

Pełna pula nagród przeznaczonych na turniej we Francji wynosi nieco ponad 490 tys. dolarów, czyli o 20 procent mniej niż w 2019 roku. Przypomnijmy, że zeszłoroczna edycja nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa.

Za sam udział w finale Hurkacz ma już zagwarantowane blisko 35 tys. dolarów. Z kolei w przypadku zwycięstwa jego konto wzbogaci się łącznie o 48 tys.

W świecie zawodowego tenisa są to dość niskie kwoty. Warto przypomnieć, że w całym 2021 roku Hurkacz zarobił na kortach blisko 1,5 mln dolarów!

Polak świetnie czuje się w turniejowych finałach. Do tej pory całą drabinkę przechodził 3-krotnie i za każdym razem wygrywał w ostatnim meczu imprezy. W tym roku zwyciężył w turnieju rangi ATP 250 w Delray Beach i ATP 1000 w Miami, co jest jego największym sukcesem w karierze. Ponadto dwa lata temu okazał się najlepszy w ATP 250 w Winston Salem.

Czytaj też: -> Hubert Hurkacz bryluje w Metz. Polak zachwycony atmosferą turnieju -> Zaskakujące słowa eksperta o Idze Świątek. "Nie podobają mi się te teorie"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się stało?! Po trzech sekundach prowadzili 1:0

Źródło artykułu: