Będzie awans w światowym rankingu. Hurkacz zbliży się do życiówki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / AELTC/Edward Whitaker / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz (z lewej) i Roger Federer (z prawej)
Getty Images / AELTC/Edward Whitaker / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz (z lewej) i Roger Federer (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz po raz trzeci w tym roku wygrał turniej ATP. Polak dzięki temu nieźle zarobi, ale też awansuje w światowym rankingu.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=40569]

Hubert Hurkacz[/tag] rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Polski tenisista tym razem wygrał turniej ATP 250 we francuskim Metz. W finale nie dał szans Pablo Carreno, którego pokonał w dwóch setach 7:6 (2), 6:3.

Świetna postawa we Francji przyniesie efekt w postaci awansu w światowym rankingu ATP. Hurkacz przed tym turniejem zajmował 13. miejsce na świecie, a po zwycięstwie wskoczy o jedną pozycję wyżej.

Polak wyprzedzi Denisa Shapovalova, a w dodatku zbliży się do jedenastego Felixa Augera-Aliassime. Do Kanadyjczyka będzie tracić jedynie 35 punktów.

Nasz rodak tym samym jest bardzo bliski wyrównania rekordu życiowego. W lipcu tego roku był jedenastym tenisistą świata, co jak dotąd jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

"To jest gość". Twitter pod dużym wrażeniem sukcesu Hurkacza >> Hubert Hurkacz w wielkim finale! Tyle dolarów może zgarnąć za zwycięstwo >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalny gol w wykonaniu kobiety! Bramkarka nie mogła nic zrobić

Źródło artykułu: