KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Prezes Polskiego Związku Tenisowego wybrany. Znamy również skład zarządu

Mirosław Skrzypczyński został w sobotę wybrany na drugą kadencję na prezesa Polskiego Związku Tenisowego podczas Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zgromadzenia Delegatów PZT w Regent Warsaw Hotel.

 Redakcja
Redakcja
Mirosław Skrzypczyński PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Mirosław Skrzypczyński
- Dziękuję za zaufanie, jakim zostałem obdarzony, bo to znaczy, że to, co udało nam się zrealizować przez ostatnie cztery lata miało sens i idzie w dobrym kierunku. Wiele zawdzięczamy świetnej współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Grupą LOTOS, ale w ostatnich miesiącach pozyskaliśmy też wielu nowych sponsorów i partnerów, w tym również firm z sektora prywatnego. To dowód, że tenis skutecznie buduje swoją markę i zdobywa szerokie zaufanie u partnerów - powiedział prezes PZT, Mirosław Skrzypczyński.

- Dzisiejsze wsparcie dla ludzi, którzy zostali wybrani do nowego zarządu daje możliwość szerszego rozwijania dotychczasowych projektów oraz szukania nowych pomysłów. Każdy z nich ma doświadczenie i w swoim terenie od lat skutecznie działa dla dobra polskiego tenisa na poziomie swoich klubów. Dlatego liczymy na to, że wszyscy wiele dobrego wniosą do działań zarządu i sprawią, że z jeszcze większym rozmachem będziemy wprowadzać w życie coraz odważniejsze plany. Musimy umiejętnie wykorzystać świetny czas polskiego tenisa - dodał Skrzypczyński.

Do zarządu Polskiego Związku Tenisowego zostali wybrani w sobotę: dyrektor Narodowych Mistrzostw Polski i Górnika Bytom - Dariusz Łukaszewski (dotychczasowy wiceprezes ds. sportowych); Ryszard Robaszkiewicz (dotychczasowy wiceprezes ds. organizacyjnych); Piotr Matuszewski (dotychczasowy skarbnik PZT), Mariusz Ozdoba - prezes Pomorskiego Związku Tenisowego i szef Gdańskiej Akademii Tenisowej; Marcin Kowal oraz Andrzej Pyzara.

Natomiast wybrani do komisji rewizyjnej zostali: Regina Sokołowska, Kinga Szynklarz, Piotr Szczypka, Ryszard Kaliński i Jacek Gąsiorek.

Zobacz także:
Korea Południowa czekała na to 18 lat
Urszula Radwańska grała w Nur-Sułtanie

ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet
Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×