Wybitna Białorusinka powstała z kolan. Kolejny zawód kanadyjskiej gwiazdy

Białorusinka Wiktoria Azarenka odrodziła się w trzecim secie i awansowała do kolejnej rundy turneju WTA 500 w Chicago. Odpadła Kanadyjka Bianca Andreescu.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
Na otwarcie imprezy w Chicago Wiktoria Azarenka (WTA 34) oddała trzy gemy Chince Shuai Zhang. W II rundzie Białorusinka była w dużych opałach. Przegrywała 0:3 w trzecim secie, aby powstać z kolan i zwyciężyć 6:2, 4:6, 6:3 Hailey Baptiste (WTA 174) po dwóch godzinach i siedmiu minutach. Dwukrotna triumfatorka Australian Open popełniła 10 podwójnych błędów, ale też zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. W walce o ćwierćfinał dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Azarenka zmierzy się z Garbine Muguruzą.

Bianca Andreescu (WTA 20) ostatni ćwierćfinał osiągnęła w maju w Strasburgu. W Chicago mistrzyni US Open 2019 przeżyła kolejne rozczarowanie. Przegrała 4:6, 5:7 z Shelby Rogers (WTA 43). W drugim secie Kanadyjka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W trwającym godzinę i 53 minuty meczu wykorzystała tylko jeden z ośmiu break pointów.

Belinda Bencić (WTA 12) wygrała 5:7, 6:1, 6:0 z Maddison Inglis (WTA 130) po dwóch godzinach i 10 minutach. W pierwszym secie Szwajcarka wypuściła z rąk prowadzenie 4:2, ale w dwóch kolejnych nie dała szans Australijce. W całym meczu mistrzyni olimpijska zrobiła 10 podwójnych błędów, ale też zaliczyła dziewięć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Tereza Martincova (WTA 53), która pokonała 6:2, 7:5 Tamarę Zidansek (WTA 33). W drugim secie Czeszka od 2:5 zdobyła pięć gemów z rzędu.

Jelena Rybakina (WTA 17) zwyciężyła 6:4, 6:4 Alaksandra Sasnowicz (WTA 106). W ciągu 89 minut Kazaszka zgarnęła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Jessica Pegula (WTA 24) pokonała 6:2, 7:5 Andreę Petković (WTA 64). W drugim secie Amerykanka wróciła ze stanu 2:5 i obroniła trzy piłki setowe w ósmym gemie.

Chicago Fall Tennis Classic, Chicago (USA)