Magda Linette bez pomysłu i bezbronna

Druga rywalka okazała się za mocna dla Magdy Linette w turnieju WTA 500 w Chicago. Polka była bezbronna i uległa w dwóch setach Szwajcarce Jil Teichmann.

Magda Linette Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 54) występ w Chicago rozpoczęła we wtorek od pewnego zwycięstwa nad Coco Vandeweghe. W środę jej rywalką była rozstawiona z numerem 16. Jil Teichmann (WTA 38), która na początek wyeliminowała w dwóch zaciętych setach Estonkę Kaię Kanepi. Polka uległa Szwajcarce 2:6, 4:6.

W trzecim gemie Linette oddała podanie podwójnym błędem. Polka miała duże problemy z utrzymywaniem piłki w korcie. Brakowało w jej grze cierpliwości i konsekwencji. Tymczasem Teichmann imponowała spokojem w konstruowaniu punktów, skutecznie odwracała kierunki i mieszała tempo. W siódmym gemie Linette oddała podanie ze stanu 40-0. W dwóch ostatnich punktach popełniła kolejny podwójny błąd i zepsuła forhend. Po chwili poznanianka wyrzuciła jeszcze jeden forhend i I set dobiegł końca.

W II partii Linette poprawiła serwis, ale w wymianach wciąż była chaotyczna. Teichmann była na korcie aktywniejsza i popełniała mniej błędów. Dobrze wykorzystywała geometrię kortu. Polka miała momenty solidniejszej gry, ale w przekroju całego meczu była niepewna w ataku i niechlujna w obronie. Szwajcarka zaliczyła przełamanie na 4:3 skutecznym minięciem i nie oddała przewagi. W ósmym gemie Linette miała break pointa, ale wyrzuciła forhend. W dziewiątym gemie Polka obroniła dwie piłki meczowe, ale w 10. przy trzeciej wyrzuciła return.

W trwającym 86 minut meczu Teichmann zaserwowała pięć asów, a Linette popełniła sześć podwójnych błędów. Szwajcarka zdobyła 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Obie zawodniczki w swoim dorobku mają po dwa tytuły w WTA Tour. Linette triumfowała w nowojorskim Bronksie (2019) i w Hua Hin (2020). Teichmann w 2019 roku wygrała turnieje w Pradze i Palermo. Kolejną rywalką Szwajcarki będzie Czeszka Marketa Vondrousova.

Chicago Fall Tennis Classic, Chicago (USA)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów
środa, 29 września

II runda gry pojedynczej:

Jil Teichmann (Szwajcaria, 16) - Magda Linette (Polska) 6:2, 6:4

Zobacz także: Ależ to będzie walka o ATP Finals! Znamy plany Huberta Hurkacza Wielka gwiazda wróciła do gry. Emocji było co niemiara ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magda Linette awansuje do Top 20 rankingu?