Iga Świątek poznała kolejną rywalkę. Wyłoniło ją starcie Rosjanek

Iga Świątek bez problemów poradziła sobie z pierwszą rywalką w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Rosjanką Weroniką Kudermetową.

Weronika Kudermetowa Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Weronika Kudermetowa
Iga Świątek po raz pierwszy bierze udział w turnieju głównym w Indian Wells. Polka została rozstawiona z numerem drugim i do rywalizacji przystąpiła od II rundy. W piątek oddała cztery gemy Chorwatce Petrze Martić. Kolejną rywalką tenisistki z Raszyna będzie Weronika Kudermetowa (WTA 31), która w starciu Rosjanek pokonała 6:2, 6:3 Ludmiłę Samsonową (WTA 42).

Te dwa mecze rozpoczęły się po godz. 20:00 czasu polskiego i skończyły się prawie równocześnie. Rosjanki spędziły na korcie 70 minut. Świątek i Martić rywalizowały o minutę dłużej.

Kudermetowa zaserwowała sześć asów i zdobyła 19 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Było to jej drugie spotkanie z rodaczką. W czerwcu tego roku na trawie w Berlinie z wygranej cieszyła się Samsonowa.

Dla Kudermetowej jest to najlepszy sezon w jej dotychczasowej karierze. W styczniu w Abu Zabi zanotowała pierwszy finał w głównym cyklu. W kwietniu w Charleston cieszyła się z tytułu. W deblu Rosjanka jest finalistką Wimbledonu razem ze swoją rodaczką Jeleną Wiesniną.

Świątek i Kudermetowa zmierzą się po raz drugi. W I rundzie US Open 2020 wygrała Polka 6:3, 6:3. Do ich starcia w Indian Wells dojdzie w niedzielę.