Simona Halep i Elina Switolina zostały przetestowane. Rumunki pokazały moc

Simona Halep i Elina Switolina nie straciły seta, ale miały niełatwe przeprawy w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W kolejnej rundzie są trzy rumuńskie tenisistki.

Simona Halep PAP/EPA / PETER FOLEY / Na zdjęciu: Simona Halep
W piątek do akcji w Indian Wells wkroczyły tenisistki rozstawione. Wśród nich była Simona Halep (WTA 17), która pokonała 7:6(2), 6:1 Martę Kostiuk (WTA 58). W pierwszym secie Rumunka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 93 minut mistrzyni imprezy z 2015 roku wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W III rundzie zmierzy się z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz.

Elina Switolina (WTA 7) wygrała 6:2, 7:5 z Terezą Martincovą (WTA 52). W drugiej partii Czeszka z 3:4 wyszła na 5:4. Od tego momentu Ukrainka podkręciła tempo i zdobyła 12 z 14 kolejnych punktów. W ciągu 68 minut na przełamanie zamieniła pięć z 12 okazji. Kolejną rywalką Switoliny będzie Sorana Cirstea (WTA 40), która pokonała 6:2, 6:3 Misaki Doi (WTA 109). W drugim secie Rumunka od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu.

Jelena Ostapenko (WTA 29) w godzinę rozbiła 6:3, 6:0 Su-Wei Hsieh (WTA 96). Łotyszka zgarnęła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery z pięciu break pointów i spożytkowała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Irina-Camelia Begu (WTA 61) wygrała 7:5, 6:1 z Jil Teichmann (WTA 39). Rumunka od 4:5 zdobyła dziewięć z 10 kolejnych gemów.

Jasmine Paolini (WTA 63) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:4 Elise Mertens (WTA 18) po dwóch godzinach i 49 minutach. Belgijka popełniła 13 podwójnych błędów. Obie tenisistki zaliczyły po osiem przełamań. Włoszka stworzyła sobie 16 break pointów, a jej rywalka miała ich aż 27.