Trudne przeprawy wielkoszlemowych mistrzyń. Odpadła Maria Sakkari

W turnieju WTA 1000 w Indian Wells trzysetowe boje stoczyły trzy wielkoszlemowe mistrzynie. Odpadła rozstawiona z numerem szóstym Greczynka Maria Sakkari.

Andżelika Kerber PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W Indian Wells nie brakuje zażartych batalii. Trudne przeprawy mają za sobą wielkoszlemowe mistrzynie. Andżelika Kerber (WTA 15) zwyciężyła 6:1, 6:7(4), 7:5 Katerinę Siniakovą (WTA 53) po dwóch godzinach i 29 minutach. Czeszka podniosła się i z 1:6, 0:2 doprowadziła do trzeciej partii. W niej ruszyła w pogoń z 1:3, ale Niemka skruszyła jej opór. W całym meczu Siniakova popełniła 16 podwójnych błędów. Kerber wykorzystała dziewięć z 22 break pointów. W III rundzie była liderka rankingu zmierzy się z Darią Kasatkiną (WTA 30), która przegrywała 3:4 z Astrą Sharmą (WTA 102), gdy Australijka skreczowała.

Bianca Andreescu (WTA 21) wygrała 7:6(2), 5:7, 6:2 z Alison Riske (WTA 51) po dwóch godzinach i 48 minutach. Kanadyjka prowadziła 7:6, 4:1 i miała dwie piłki meczowe w 10. gemie drugiego seta. Nie udało się jej zakończyć spotkania, ale trzeci set należał już zdecydowanie do niej. Mistrzyni US Open 2019 została przełamana cztery razy, a sama spożytkowała pięć z 17 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Estonka Anett Kontaveit.

Barbora Krejcikova (WTA 5) pokonała 6:4, 3:6, 6:1 Zarinę Dijas (WTA 108). Czeszka prowadziła 6:4, 3:1, by stracić pięć gemów z rzędu. W trzeciej partii nie dała już Kazaszce żadnych szans. W ciągu dwóch godzin i trzech minut triumfatorka tegorocznego Rolanda Garrosa zaserwowała siedem asów i zaliczyła siedem przełamań. W III rundzie czeka ją starcie z Amerykanką Amandą Anisimovą.

Maria Sakkari (WTA 9) przegrała 7:5, 3:6, 2:6 z Viktoriją Golubić (WTA 46). W trwającym dwie godziny i 33 minuty meczu Szwajcarka wykorzystała siedem z 14 break pointów. Posłała 25 kończących uderzeń przy 26 niewymuszonych błędach. Greczynce naliczono 39 piłek wygranych bezpośrednio i 46 pomyłek. Dla Golubić jest to drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W 2016 roku w Linzu rozprawiła się z Garbine Muguruzą.

Cori Gauff (WTA 19) zwyciężyła 6:3, 6:7(2), 6:1 Caroline Garcię (WTA 59). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Amerykanka zaserwowała 12 asów i wykorzystała pięć z 14 break pointów. Paula Badosa (WTA 27) wygrała 6:4, 2:6, 6:2 z Dajaną Jastremską (WTA 75) po godzinie i 46 minutach. Ukrainka popełniła 10 podwójnych błędów. W spotkaniu miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Hiszpanki.