Sensacja w dwudniowym meczu. Wielkie zwycięstwo kolumbijskiej tenisistki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Maria Camila Osorio Serrano
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Maria Camila Osorio Serrano

Środa okazała się wielkim dniem Marii Camili Osorio Serrano. Kolumbijka wyeliminowała Ukrainkę Elinę Switolinę z turnieju WTA 250 na Teneryfie.

W środę na Teneryfie wyłoniona została ostatnia tenisistka, która awansowała do II rundy. Nie została nią najwyżej rozstawiona Elina Switolina (WTA 6). We wtorek Ukrainka wróciła z 1:4 i wygrała 7:5 pierwszy set z Marią Camilą Osorio Serrano (WTA 63). Ostatecznie Ukrainka nie wykorzystała prowadzenia 7:5, 2:0 i sensacyjnie uległa Kolumbijce 7:5, 3:6, 2:6.

W trwającym godzinę i 55 minut meczu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Osorio Serrano. Kolumbijka odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W II rundzie jej rywalką będzie Egipcjanka Mayar Sherif.

W ćwierćfinale jest Anna Karolina Schmiedlova (WTA 90), która wygrała 6:2, 7:5 z Jaqueline Cristian (WTA 108). W drugim secie Słowaczka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W ciągu godziny i 40 minut odparła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie.

Alize Cornet (WTA 66) prowadziła 6:1, 6:7(5), 4:1 z Xinyu Wang (WTA 114), gdy Chinka skreczowała. Francuzka nie zakończyła meczu w dwóch setach, choć miała wyraźną przewagę (6:1, 4:1). W ćwierćfinale czeka ją starcie ze Schmiedlovą.

Ann Li (WTA 60) pokonała 6:4, 6:2 Warwarę Graczewą (WTA 80). W ciągu 81 minut Amerykanka wykorzystała sześć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Chorwatka Donna Vekić (WTA 101) lub Rumunka Irina-Camelia Begu (WTA 56). Spotkanie to w środę zostało przerwane z powodu zapadających ciemności.

Tenerife Ladies Open, Teneryfa (Hiszpania) WTA 250, kort twardy, pula nagród 235,2 tys. dolarów środa, 20 października

II runda gry pojedynczej:

Alize Cornet (Francja) - Xinyu Wang (Chiny, Q) 6:1, 6:7(5), 4:1 i krecz Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Jaqueline Cristian (Rumunia, Q) 6:2, 7:5 Ann Li (USA) - Warwara Graczewa (Rosja) 6:4, 6:2 Donna Vekić (Chorwacja, Q) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:4, 1:1 *do dokończenia

I runda gry pojedynczej:

Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) - Elina Switolina (Ukraina, 1) 5:7, 6:3, 6:2

Czytaj także: Simona Halep wkroczyła do akcji. Rewelacje turnieju w Indian Wells opadły z sił Trzy tie breaki i obronione meczbole. Andy Murray i Frances Tiafoe stworzyli spektakl w Antwerpii

Czy Maria Camila Osorio Serrano awansuje do ćwierćfinału?